Символ незламності: в Одесі встановили Козацький хрест на честь загиблих воїнів (відео)

В День козацтва на одеському західному кладовищі на місці, де знаходяться військові поховання встановили символ духу народу і незламності – традиційний Козацький хрест. Саме такі пам'ятні знаки встановлювали першим козакам на честь їх пошани.

На церемонії вшанування героїв, які боронили незалежність України на полі бою, побував кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

Воїнів визволителів, які віддали своє життя за незалежність України, вшанували на Західному кладовищі у стародавнього символу січових стрільців – Козацького хреста.

Як розповів перший заступник голови Одеської ОДА Борис Волошенков, це не перший козацький хрест на Одещині – на карті регіону можна відшукати чимало місць, так чи інакше пов’язаних із козацьким минулим.

Головний задум майстра, який робив цю роботу, художника, який створював, пов’язана з тим, що ці землі Північного Причорномор’я давним-давно освоювались українцями. Ви знаєте про те, що тут проходив Чумацький шлях. Знаєте, що козаки ходили до Куяльника нашого, збирали сіль і везли Чорним морем далі на Північ. А козаки зберігали ту сіль, щоб її ніхто не розграбав по дорозі, вони боронили її. Козаки ставали на їх захист і втрачали своє життя і на ознаку того, що вони загинули були поставлені хрести, – розповів Борис Волошенков.

Зокрема, старовинний цвинтар Сотниківської Січі знаходиться на схилах Шкодової гори, де поховані козаки, які штурмували Хаджибей. Інші символи козацтва розміщені на Тилигульському лимані, де також стояв казацький табір.

Якщо ви зараз подивитесь на північ Тилігульського лиману, там знайдете дуже багато ознак того, наприклад в каїрах, стоять Козацькі хрести й вони нагадують цей Хрест. Пройшли роки, століття і знову українство стає проти ворога, проти навалу орди та знову гинуть молоді козаки. Ів ознаменування зв’язку поколінь, тих козаків, які колись берегли Чумацький шлях, так і ті, хто зараз бережуть, і в тому числі зернову ініціативу, гине молоде покоління козаків. І в ознаменування того поставили такий хрест, який зв’язує покоління, – підкреслив Борис Волошенков.

За словами настоятеля одеського Свято-Троїцького храму Православної церкви України Василія Вірозуба, День козацтва нагадує про незламність духу та багаті військові традиції українського народу.

Рашисти кажуть, що вони перемагають, то є неправда. Я лише скажу, що ми в свято Пресвятої Борогродиці згадуємо січових стрільців, воїнів УПА, славетне козацтво, славетних наших воїнів гетьманів і поставили пам’ятник саме у вигляді козацького хреста тут на одеській землі, бо зараз знов стала нація, яка і надалі обороняє святу Київську Русь від орди, яка знову прийшла сьогодні на святі Київськи землі, – зазначив Василь Вірозуб.

Раніше на  USIonline.com

В Україні створюють Національне військове меморіальне кладовище

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.