США та Британія завдали масованого удару по хуситах на Червоному морі «фото»

США та Британія завдали масованого удару по хуситах на Червоному морі

У ніч на сьогодні, 12 січня, коаліція з понад 10 країн на чолі з Сполученими Штатами і Великою Британією атакували цілі, пов'язані з хуситами в Ємені. Раніше хусити, підтримуване Іраном угруповання з Ємену, почали атакувати міжнародне судноплавство в Червоному морі наприкінці минулого року. Іран також, як відомо, надає зброю росії, яка веде варварську війну проти України.

Про це з посиланням на світові ЗМІ повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Раніше в четвер хусити запустили балістичну ракету в Аденській затоці, що, за словами американських офіційних осіб, стало 27-м нападом на комерційне судноплавство, здійсненим угрупованням з 19 листопада. Хусити, які контролюють більшу частину Ємену, націлилися на судноплавні шляхи Червоним морем, щоб продемонструвати свою підтримку палестинському ісламістському угрупованню ХАМАС. Ці напади порушили міжнародну торгівлю на ключовому маршруті між Європою та Азією, на який припадає близько 15% світового судноплавства.

І ось вночі 12 січня американські та британські військові бомбардували більше десятка об’єктів, що використовуються підтримуваними Іраном хуситами в Ємені, в рамках масованого удару у відповідь з використанням ракет “Томагавк”, що запускаються з військових кораблів і винищувачів.

Представники хуситів заявили, що нічні авіаудари, завдані американськими і британськими військовими, уразили кілька об’єктів в Ємені, в тому числі аеропорти.

Зокрема, йдеться про такі об’єкти:

  • Військова база Кахлан у провінції Саада
  • Авіабаза Аль-Дайламі на північ від столиці Ємену Сани
  • Район аеропорту міста Худайда на Червоному морі
  • Аеропорт міста Таїз та інші об’єкти в провінції Таїз у південно-західному кутку Ємену
  • Аеродром міста Аббс.

У той же час королівські ВПС Великобританії заявили, що завдали удару по військових двох об’єктах, які використовуються хуситами для запуску безпілотників.

Російська федерація, яка веде загарбницьку війну проти України, вимагає провести 12 січня засідання Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з ударами по базах хуситів у Ємені військовими США і Великої Британії.

США і Великобританія раніше попередили хуситів про наслідки, якщо вони продовжать серію нападів на судна, що проходять через Червоне море, життєво важливий судноплавний маршрут.

Додамо, що сьогодні, за даними ЗМІ, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак прибуде з візитом до Києва.

Раніше на USIonline.com

«Ми мусимо захистити Одесу», – Зеленський звернувся до Ріші Сунака

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.