Справа на 722 млн. Ексголову ДФС України підозрюють у корупції «фото»

Справа на 722 млн. Ексголову ДФС України підозрюють у корупції

Окрім колишнього керівника фіскальної служби, підозру отримав його радник і власник одного з агрохолдингів. Ймовірно, що мова йде про Романа Насірова.

Про це повідомляє повідомляє Українська Служба Інформації з посиланням на пресслужбу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

17 жовтня підозру в одержанні неправомірної вигоди оголошено ексголові ДФС України та у пособництві в її отриманні його раднику. Також про підозру в наданні посадовцю неправомірної вигоди повідомлено й власнику одного з агрохолдингів та кінцевому вигодоодержувачу низки юридичних осіб, в інтересах яких така вигода надавалася. За інформацією «Судового репортера» мова йде про ексголову ДФС Романа Насірова. За версією слідства, протягом 2015 -2016 років очільник ДФС України одержав на свою користь та на користь третіх осіб понад 722 млн гривень неправомірної вигоди за забезпечення відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у розмірі понад 3,2 млрд гривень.

Як з‘ясували детективи НАБУ, надання неправомірної вигоди – 5,5 млн доларів США та 21 млн євро відбувалося із використанням низки компаній, зареєстрованих за кордоном, що належали власнику одного із агрохолдингів, а її одержання посадовцем – із використанням підприємств-нерезидентів, контроль над діяльністю яких здійснювався безпосередньо Головою ДФС України, його радником та іншими особами, пов’язаними з ним родинними відносинами.

Для перерахування коштів між юридичними особами під виглядом надання та отримання позик або постачання продукції підозрюваними також залучалися й інші підприємства-посередники, зареєстровані за межами України. При цьому частина такої неправомірної вигоди була сформована безпосередньо із коштів бюджетного відшкодування ПДВ, конвертованих у іноземну валюту.

Дії колишнього очільника ДФС України кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України, його радника – за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України, а власника агрохолдингу – за ч. 4 ст. 369 КК України.

Наразі вирішується питання про застосування щодо підозрюваних запобіжних заходів. Нагадаємо, що у Вищому антикорупційному суді Києва вже розглядається справа за обвинуваченням ексголови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні газовим компаніям нардепа Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

Раніше на USIonline.com

На Одещині ексчиновники отримали 8 років ув’язнення за хабар

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.