«Розглянути апеляційні скарги неможливо»: чому вкотре відклали розгляд справи «Краяну» в Антикорсуді «фото»

«Розглянути апеляційні скарги неможливо»: чому вкотре відклали розгляд справи «Краяну» в Антикорсуді

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду вчергове намагалась приступити до розгляду по суті скарг прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на виправдальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та ще сімом фігурантам резонансної справи «Краяну». Їх обвинувачують у заволодіні 92 мільйонами гривень з міського бюджету шляхом купівлі заводу-банкроту за завідомо вдвічі завищеною ціною. Понад два місяці ВАКС не може розглянути скаргу через системні зловживання й неявку до суду низки адвокатів. Сьогодні суд знову оголосив перерву у справі через неявку обвинуваченого та двох адвокатів. Утім, цього разу визнав причини їх неявки поважними.

Про це повідомляє спецкор Украинської Служби Информації Катерина Петренко з Києва.

Як відомо, 4 липня 2019 Малиновський райсуд Одeси виправдав усіх обвинувачeних у справі щодо заволодіння 92 млн грн з бюджeту Одeси шляхом купівлі заводу-банкроту «Краян» за завідомо вдвічі завищeною вартістю.
Прокурори САП оскаржили вирок і домагаються його скасування, бо вважають нeзаконним, а також повернення справи на новий розгляд у ВАКС.

Наразі судові засідання відбуваються у рeжимі відeоконфeрeнції: усім фігурантам на чолі з Трухановим та адвокату Вінчковському дозволили з приміщення Приморського суду Одeси брати участь у розгляді справи дистанційно.

В судове засідання з’явилися прокурор Валентин Мусіяка, захисники Михайло Коротюк, Тарас Пошиванюк та Дмитро Щербань, обвинувачені Геннадій Труханов, Галина Богданова, Петро Загодіренко, Ігор Кравченко, Олександр Радіонов, Василь Шкрябай.

https://www.youtube.com/watch?v=Ieym0VWDxAo&fbclid=IwAR0vZrgMl_fPjgWZ9HXLF7vlAHdH6eeSOYq17HF8oGPj3HO8KOyVRP8EqmA

Також відомо, що в Одесі на конференцзв’язку захисник В’ячеслав Вінчковський. Немає адвоката Костянтина Дорошенка.
Засідання не розпочали вчасно через запізнення кількох адвокатів.

12:25 Головуючий суддя Віктор Панкулич повідомив, що Верховний суд відмовив адвокату Сергію Лисенку у зміні підсудності і перенесенні цієї справи до Апеляційного суду Одеської області.

Цікаво, що окрім вже відових захисників фігурантів, у супровідному листі є прізвища адвокатів Циганков, Пліса, Назаренко, які не беруть участь в цьому судовому процесі.

На прохання головуючого прокурор пояснив, що це захисники Вугельмана. Вони брали участь на початку судового розслідування, але жодного разу не брали участі в судовому розгляді.

Вугельман сказав, що відмовився від цих адвокатів.

12:30 Окрім адвоката Труханова Олександра Лисака, в суд сьогодні не з’явились обвинувачений Олексій Спектор та його адвокат Костянтин Дорошенко. Останній повідомив суд про поважні причини неявки.

Адвокат Дорошенко зазначає, що він сьогодні бере участі у розгляді кримінального провадження у Вищому антикорупційному суді у розгляді питання щодо проодвження запобіжного заходу його клієнту, строк дії якого закінчується завтра, — зачитав Панкулич.

За його інформацією, Спектор перебуває на стаціонарному лікуванні. Адвокат надав довідку медзакладу, але просить не розголошувати діагнози. У довідці вказано, що з 25 травня Спектор дійсно на лікуванні, яке триватиме орієнтовно до 31 травня.

Натомість адвокат Лисак не повідомив суд про причини своєї неявки.

на фото: Геннадий Труханов

Прошу не вважати неповажною його неявку, оскільки він спілкувався з Дорошенком на рахунок того, чи буде Спектор, і він зараз в Апеляційому суді міста Києва, — сказав адвокат Пошиванюк.

Далі в засіданні вирішували, чи можна розглядати апеляційні скарги прокурорів САП на виправдальний вирок без учасників процесу, які не прийшли до суду.

Дорошенко просить відкласти, оскільки бажає брати участь в судовому засіданні. За цих обставин неможливо розглядати апеляційні скарги, оскільки хвороба Спектора — поважна причина неприбуття, довідка це підтверджує. Безумовно, необхідно відкласти. Зважаючи на 31 травня — кінцеву дату лікування, пропоную призначити наступне засідання відразу після цієї дати. Чи поважна неявка Лисака, думаю, буде можливість з’ясувати в наступному судовому засіданні, — сказав прокурор Мусіяка.

на фото: прокурор Валентин Мусіяка

Адвокат Коротюк додав, що немає жодного іншого процесуального виходу, окрім як відкласти засідання. Бо закон не дозволяє розглядати без обвинуваченого. 
Обвинувачена Богданова у свою чергу повідомила, що просить на 2-ге та 16-те червня не призначати судові засідання, оскільки має медичні процедури.
Як наслідок, колегія суддів постановила, що сьогодні розглянути апеляційні скарги неможливо через поважність причин неприбутння Спектора та його захисника Дорошенка.

Розгляд справи відклали на 14:00 3 червня.

Якщо не буде дуже вагомих причин неявки, то ми розпочнемо доповідь головуючого, готуйтесь до розгляду справи по суті, — сказав Панкулич.

Судове засідання закрили.

Нагадаємо, прокурори САП домагаються скасування виправдального вироку Труханову і направлення справи на новий рогляд вже в Антикорсуді. Раніше прокурори повідомили, що в їх апеляційній скарзі також йдеться про те, що, на думку сторони обвинувачення, виправдувальний вирок одеські судді
писали у змові з адвокатами.

Натомість, адвокати ще до карантину неодноразово жадали отримати у справі тривалу перерву і затягували розгляд апеляційних скарг по суті. А захисник Лисенко навіть намагався унеможливити розгляд апеляційних скарг прокуратури саме цим судом, домагаючись його визнання, мовляв, «неконституційним», і жадав повернути справу «Краяну» до одеського суду. Але Верховний суд йому відмовив.

Как сообщала USIonline.com, дело «Краяна»: экс-помощнице Труханова оставили заочный арест.

Читайте нас в Telegram.