Спецпоказ фільму «Вартові планети»: одесити занурились у світ китів (фото)
Французький фільм про життя китів «Вартові планети» за власним сценарієм зняв режисер Жан-Альбер Лієвр. На широкому екрані глядачі змогли побачити, як влаштоване життя морських гігантів та яку роль ці дивовижні тварини відіграють у екосистемі нашої планети.
На спеціальному показі у кінотеатрі «Планета кіно» побували і кореспонденти Української Служби Інформації.
На широкому екрані глядачі змогли побачити видовищні унікальні кадри про життя китів. За словами дослідників, вже понад 50 млн років ці ссавці відіграють важливу роль в екосистемі та кліматі нашої планети.
Цікаво, що стрічку знімали одразу у чотирьох куточках світу – у Гренландії, Мексиці, на острові Маврикій та в Аргентині. Автор фільму – відомий документаліст, дослідник природи та тварин – Жан-Альбер Лієвр. Усе своє життя він присвятив роботі над проектами, направленими на збереження довкілля. У 1997 році Лієвр разом з однодумцями заснував компанію з виробництва документальних фільмів. Відтоді його роботи неодноразово здобували призи на Міжнародному кінофестивалі дослідницьких фільмів та Міжнародному кінофестивалі екологічних фільмів у Бурже.
Після перегляду фільму, глядачі змогли поспілкуватися з захисниками китоподібних в Чорному морі – фахівцями національного природного парку «Тузлівські лимани»: директоркою та головним природознавцем Іриною Вихристюк та доктором біологічних наук за спеціальністю «екологія», начальником наукового відділу Іваном Русєвим.
Модераторка зустрічі, головна редакторка УСІ, Тетяна Милимко, під час спецпоказу зазначила, що окрім дослідницької складової стрічка ще має глибоке філософське значення. Ця робота, на її думку, буде цікава кожному, хто намагається пізнати себе і своє місце в світі.
Я вважаю, що це кіно треба подивитися всім. Воно не стільки наукове, скільки філософське. Про те, що люди – не головні істоти. Якщо подивитись на Землю з космосу, то води більше, а не суші. А в воді головні – кити. І якщо їх не стане, то порушиться екобаланс, і нас не стане. Ми дуже схожі з китами. Ми теж ссавці, потребуємо соціалізації. Але вони добріші. Найдобріші створіння у світі, – зазначила Тетяна Милимко.
Раніше на USIonline.com —
У парку Перемоги гинуть каченята, а працівники залишили їх без порятунку (фото, аудіо)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.