Солодкий квіз: як в Одесі відпочити та допомогти Миколаєву «фото»

Солодкий квіз: як в Одесі відпочити та допомогти Миколаєву

В Одесі проводять благодійний квіз. Вікторина дає можливість не тільки гарно провести вечір у компанії друзів або знайти нових знайомих, а і допомагає. Гроші йдуть на те, щоб забезпечити мешканців Миколаєва водою. Адже сусідне місто продовжують нещадно обстрілювати, а проблема з водопостачанням залишається. Наступна гра - вже у цю неділю.

Поспілкувалася з організатором Солодкого квізу Олександром Вейцманом кореспондент Української Служби Інформації Анна Городенцева.

     Олександр Вейцман

Чому вирішили організувати в Одесі свій квіз?

Наша команда – це я, у минулому одеській журналіст, ще одеській ведучий Петро Удовиченко та моя дружина Катя Вейцман. Ми завжди полюбляли квізи та ходила на квіз-вечери, нам подобаються інтелектуально-розважальні вікторини.

Я пам’ятаю, що коли мене першого разу запросили на квіз, я боялся йти, боявся почувати себе недостатньо розумним. Але коли я першого разу зіграв, то зрозумів, що це не про розум – це більше про творчість та креатив. Про те як те, що ти і так знаєш, тебе запитують у різних варіаціях та форматах, щоб тобі було цікаво, а не бажаючи тебе заплутати.

Ми ходили на різні квізи, і нам хотілось зробити свій. Ми зрозуміли, що багато квізів, які є в Одесі, нагадують все ж таки екзамен – питання та відповідь. Ми захотіли зробити цей процес більш розважальним. Петя став нашим ведучим, він контактує з публікою, спілкується з людьми, і у учасників таке враження, що вони потрапили на шоу.

Як саме ви допомагаєте Миколаєву?

З початку війни ми усі почали волонтерити. Я працюю у Гумштабі. Якось прийшов Петя і сказав, що він раз на тиждень грузить воду на Миколаїв, і запропонував приєднатися. Так на Двух стовбах кожного четверга ми почали грузити воду. З Одеси виходять 3 фури, сумарно це 75 тонн води. Одну фуру ми загружаємо 25 тонами і привозимо воду до Миколаєва.

Це великий рух, це не тільки я і Петя, а ми в ньому приймаємо участь. Цей рух, звісно, не має політичного окрасу. Навіть коли ми приезжаемо, з рупора говоримо – “Друзі, це не політична організація!”. Ми не закликаємо за когось голосувати. Це дружній жест від сусіднього міста.

Адже в Миколаєві через обстріли досі проблеми з водою і зараз немає змоги вирішити проблему. Вона в них є, але синього кольору, ця вода шкодить бойлерам, з нею не можна зробити чай, від неї ламаються стиральні машини. Тому за водою стоять великі черги, вода в них тільки з Одеси, тому що Херсон в окупації, а найближчі сусіди – це ми. Саме тому ми проводимо благодійний квіз, гроші ми витрачаємо саме на те, щоб забезпечити Миколаєв водою. Тому що це все коштує грошей – загрузити воду, сплатити дорогу.

Тобто є можливість не тільки відволіктись, а ще і допомогти?

Коли у нас починається квіз, ми показуємо, на що ми витрачаємо гроші – це фото та відео. І це не те, що ми повторюємо, це кожного разу новий звіт. Тому що ми робимо це раз на тиждень стабільно, тому що люди чекають. Миколаїв прикриває Одесу, тому мінімум, що ми можемо зробити, це допомогти з тим з чим в них зараз основна проблема. Наскільки я знаю, ми зараз єдиний квіз в Одесі, у якого благодійний характер.

Ви допомагаєте тільки підвозом води, чи, можливо, закупаєте ще щось?

Зараз ми зусередилися на воді, але з початку війни ми ще допомогли дівчинці Саші, яка постраждала під час ракетного удару по Затоці та залишилася без руки та ноги. Тоді ми перечислили їй гроші. На жаль, зараз у нас немає можливості робити декілька категорій допомоги. Але в планах у нас є зробити безкоштовну їдальню. Зараз ми працюємо над цим, але поки вода – тому що води потрібно дуже багато.

Вода потрібна не тільки щоб ії пити, або приготувати їжу – вона потрібна, щоб помитися, прати речі, для поліву. Наш рух водовозів працює на цьому напрямку, тому що не можна зробити менше. Люди, які там залишаються, на нас чекають, вони знають, коли саме ми привеземо воду.

В Одесі багато квізів, чим ви ще відрізняється?

У нас є розіграш призів, у нас є круті партнери, які нам допомагають. Наприклад серед призів – подарункові сертифікати на дегустацію сирів та віна від “Сирного королівства”, алкогольний магазин Wine story, який виділяє подарунки для переможців, ми співпрацюємо з одеськими театрами, в частності з Музкомедією, “Домом клоунів”, “Театром на Чайной”, а також з мережею настільних ігор “Планета ігор”.

А які теми квізів? Вони змінюються?

Квіз вміщує 7 раундів. Кожен раунд – окрема тема. Є музикальний конкурс, відео конкурс. Є свій продакшн, який ми робимо. Ми знімаємо свої оригінальні відео. Теми – культура, кіно, Одеса, Україна, чоловіче, жіноче. Тематичний квіз у нас був тільки один – “Чорний” квіз. Це трошки нижче пояса, але так прийнято робити іноді. Ми його провели один раз, в нього був успіх, але ми поки що не поспішаємо робити його знов.

Тому у кожному квізі відразу декілька тем. Є конкурс “Що, Де, Коли?”. Інші конкурси різні, креативні, це і ребуси і візуальні конкурси. Але все ж таки наступний квіз у нас буде тематичним, він присвячений темі “Весілля”. У нас будуть не тільки весільні питання, але й інсценіровка весілля, буде грузинський тамада. Тобто буде багато сюрпризів. Трошки ми будемо висміювати елементи весілля.

Скільки коштує зіграти у вас в квіз та де ви їх проводите?

Взагалі ми проводимо свої квізи на Тираспольскій площі, 4 у пабі Cahoots. Його фішка – в тому, що це бункерне приміщення і тому там безпечно для наших гостей. Але наступний квіз відбудеться в Арт Холі “Міністеріум” 28 серпня в 18:00. Участь коштує 150 гривень. Це стандартна вартість для всіх квізов в Одесі.

За ці гроші учасник отримує:

1. шикарний подарунок за те, що приймає участь.

2. робить свій внесок у забезпечення водою Миколаїва.

3. отримує задоволення від гри та атмосфери та на декілька годин може забути про те, що в країні йде війна.

Раніше на USIonline.com

Как сейчас выглядит частично отреставрированный Дом Либмана (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.