Сьогодні – День захисників і захисниць України «фото»

Сьогодні – День захисників і захисниць України

Україна вперше відзначає у нову дату День своїх захисників і захисниць – 1 жовтня. Це свято на честь усіх, хто бʼється заради держави, усіх, хто додає сили Україні, усіх, хто віддав своє життя заради України. І цього дня о 9.00 ранку вперше вся Україна на хвилину зупинилася, щоб мовчанням вшанувати подвиг наших людей, які загинули, захищаючи нашу державу та українців.

Важкі часи зробили нас сильними. А сильні наближають переможні часи. Крок за кроком. Сьогодні, завтра, щодня, щохвилини. Ні планово, ні аварійно ніхто не має й не зможе «відключити» нашу стійкість, витримку, міцність, відвагу. Вони не мають терміну дії, кінцевої дати чи крайньої точки, після якої ми припинили б спротив і боротьбу, окрім однієї – нашої перемоги. Щоденно наближаючи її, ми кажемо: «Будемо боротися стільки, скільки буде потрібно!», – йдеться у зверненні президента України Володимира Зеленського.

Сьогодні та повсякчас дякую всім, хто стоїть на захисті нашої країни, дає гідну відсіч окупантам та наближає Перемогу, – звернувся до захисників та захисниць головнокомандувач Валерій Залужний.

Це свято відзначається в Україні на державному рівні з 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг нашого народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

Від цього року День захисників і захисниць перенесено з 14 на 1 жовтня у звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. Адже це свято збігається з Покровою Пресвятої Богородиці.

Раніше на USIonline.com

Православна церква України переходить на новий календар та відзначатиме Різдво у грудні

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.