Розмови про безпеку: рятувальники та піротехніки провели майстер-клас для дітей переселенців (фото, відео)

Малечі в ігровій формі нагадали важливі правила, що рятують життя. Піротехніки показали, як виглядають вибухонебезпечні предмети та міни, розповіли про усі очевидні і приховані загрози, які несуть залишені без нагляду речі.

Майстер клас відвідав і фотокореспондент Української Служби Інформації.

Рятувальники разом із піротехніками розповіли дітям про небезпечні знахідки, на які можна натрапити на морі, в лісосмугах та в незнайомих місцях далеко від дому, про те, які саме різновиди мін існують, та від чого вони можуть спрацювати.

Наприкінці на дітлахів чекала пожежна естафета, де кожен зміг відчути себе справжнім рятувальником, примірявши бойовий одяг та «загасивши вогонь» з пожежного ствола. Всім маленьким учасникам зробили патріотичний аквагрим.

Дуже багато продукції з мінної безпеки та безпеки на воді, з якою ми працюємо, ДСНС виробили спільно з ЮНІСЕФ. Таким чином, через малюнки можна дітям в простій доступній формі пояснити дуже складні речі, – зазначила керівниця пресслужби Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.

Під час війни не існує безпечних міст, тому надзвичайники вкотре наголошують: треба бути пильними та не відвідувати місця, які заборонені.

Страждає цивільне населення. Один з таких випадків трапився в лісосмузі: чоловік пішов в ліс та нарвався на розтяжку з протипіхотної міни. Хоча ця дорога біла і накатана, але так сталось. Тому вкотре наголошуємо: такі місця, як ліси, лісові посадки, поля, не обстежені піротехніками – на них категорично заборонено зараз заходити, – розповів начальник групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС в Одеській області Олексій Шульга.

За його словами, наразі в першу чергу піротехніки проводять розмінування територій, на яких знаходиться критична інфраструктура, для забезпечення населення світлом, щоб була змога провести газ та воду. Після цього фахівці перейдуть до розмінування лісів та полів. Якщо ж говорити в цілому, додає Шульга, на розмінування всієї території України після війни знадобиться мінімум 30 років.

Багато цивільного населення знаходиться саме на замінованих територіях, які були заміновані як вручну, так і дистанційним способом мінування. В Донецькій області зараз відбуваються значні обстріли: використання саме касетних мін, які встановлюються дистанційно. Тому замінування зараз дуже велике. Тому обсяг роботи, зокрема в Донецькій області, на десятки років вперед, – пояснив начальник групи піротехніків.