Російське консульство і інші проблеми Одеси (фото) «фото»

Російське консульство і інші проблеми Одеси (фото)

Зараз в Одесі відбуваються дуже складні не тільки події, а й історичні зміни у суспільстві. Люди все більше цікавляться політикою, історією, але це непрості процеси. Особливо коли місто водночас - і тил для Миколаєва, і фронт з боку Чорного моря.

Про деякі проблеми в Одесі, пов’язані з історією та деколонізацією кореспондент Української Служби Інформації поспілкувався з істориком та краєзнавцем Олександром Бабічем.

Що зараз?

Поки питання націоналізації російського консульства в Аркадії знаходиться на одному з етапів. Указ про відчуження майна має підписати Президент України. Зараз на ньому все ще бачимо герб рф, але сама будівля на Гагарінському плато пустує від початку повномасштабної війни. Також активісти зробили патріотичні надписи на огорожі будівлі.

На думку історика Олександра Бабіча, ця будівля не цікава громаді ані як музейна установа, ані як консульство.

Натомість в Одесі це дуже дорога земля, і віддавати її забудовникам не варто. Тут є багатоповерхівки, а ось дитячого садочку чи школи не вистачає в Аркадії, як на мене, — зазначив краєзнавець.

А ось на Алеї слави, що знаходиться в парку імені Тараса Шевченка, в чорні пакети замотали пам’ятні дошки з назвами російських міст.

Інші болючі міста одеситів

Є ще ряд інших проблем в Одесі — це зміна назв вулиць, пам’ятки діячам імперії, царям, які нищили історію України та українців. Також проблема і в діючій владі, яка має зараз і проукраїнські, і водночас все ще проросійські настрої.

Будь-яка влада думає про рейтинги, про наступні вибори, тому догодити зараз намагаються і тому, і іншому електорату. Ми дійсно бачимо, коли вона маневрує, в комісії різні люди — історики, фахівці, посадовці, депутати міської ради. І кожен дійсно поводить себе так, як він би хотів бути сприйнятим своїм електоратом. Я історик, мені байдуже на це, мені легше, тому я можу бути тут достатньо чесним. Але зараз більше все одно превалює проукраїнська позиція, — зазначає експерт.

Гармонійні зміни

Одеситів зараз просять зачекати, – упродовж найближчих місяців мають змінити назви вулиць, але зробити це спокійно і зі стратегічним баченням.

У нас є чіткі критерії щодо пам’ятників Другої світової, – ми не можемо їх ані зносити, ані переносити. Тому вони всі залишаються. Але, наприклад — Суворов, це взагалі копія оригінальної скульптури. Зараз йде важкий, але дуже продуктивний процес, історико-топонімічна комісія розуміє, що громадськість чекає на зміни, і ці зміни відбудуться, але вони не мають бути спонтанними. Ми хочемо зберегти актуальні назви та пам’ятки, щоб вони зберігались на 50-100 років, бо ніхто не хоче, щоб його вулиця раз на 5-10 років змінювала назву, це незручно, — пояснює Олександр.

Раніше на USIonline.com

В Одессе активисты расписали российское консульство патриотическими граффити (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.