Речі, які допомагають: одесити передають дітям з гарячих точок вишиванки (фото) «фото»

Речі, які допомагають: одесити передають дітям з гарячих точок вишиванки (фото)

У зелених контейнерах від громадської організації «Речі, які допомагають» одесити залишають свої вишиванки. В подальшому сорочки стають оберегом для дітей, які прибули до нас з гарячих точок України.

Більш детально про це Української Служби Інформації розповіла координатор організації «Речі, які допомагають» Анна Подопригора.

Одесити, котрі не хочуть накопичувати в себе зайві речі, а прагнуть бути відповідальними та допомагати іншим, залишають одяг в зелених контейнерах, які розташовані по всьому місту. Як відомо вже багатьом містянам, в подальшому речі гарної якості після прання передають тим, хто їх потребує.

Останнім часом городяни почали залишати в контейнерах вишиванки, переважно дитячі. Ці сорочки організація передає до благодійного фонду Caritas Odesa UGCC – там їх віддають дітям-переселенцям. Наразі вже 15 діточок із Миколаєва, Херсону, Нової Каховки, Сєвєродонецьку отримали свої обереги від одеситів.

Кожна вишиванка має власну історію. Сімейні реліквії, подарунки від рідних чи друзів, вишита власними руками чи обрана після тривалих пошуків — ми одягаємо їх на найбільші свята і на найурочистіші події, носимо з гордістю та обережністю, як найдорожчу коштовність.

Та тікаючи від війни, постійних обстрілів, пожеж і руйнувань, люди не завжди можуть забрати з собою чи взагалі зберегти свої сімейні реліквії. В декого зараз буквально не лишилося нічого — ні будинку, ні речей.

Щодня ми намагаємося допомагати та підтримувати всіх тих, хто звертається до нас, тому, коли ми отримали можливість подарувати вишиванки для дітей, неабияк зраділи, – розповіла Анна Подопригора.

Щотижня в зелених контейнерах волонтери знаходять по 5-7 вишиванок. Переважна більшість – для дітей. І це не дивно, тому що вишиванка – дійсно цінна річ, і сорочку на дорослого рідко хто віддає.

Дитячі вишиванки зустрічаються частіше, оскільки діти виростають і не має потреби надалі її зберігати.

Анна Подопригора розповідає, що наразі, напередодні нового шкільного року, є потреба в дитячому одязі.

Якщо є вишиванки, шкільна форма чи спортивні костюми, з яких виросли діти, і які залишилися в хорошому стані, будемо дуже раді передати їх тим, хто переїхав до нас із гарячих точок. Це стане радістю та підтримкою для них, – відмітила Анна Подопригора.

Речі можна залишати в зелених контейнерах, які розташовані по місту – наразі їх 90.

В свою чергу, до організації «Речі, які допомагають», можуть звертатися усі, хто потребує одягу, постільної білизни, взуття.

Раніше на USIonline.com

Творці «Байрактарів» отримали від українців вишиті сорочки із візерунком у вигляді дрона (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.