Війна. День 1611-й коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну минуло рівно чотири роки, чотири місяці та двадцять дев’ять днів. Найбільш напружена ситуація зберігалася на Покровському, Лиманському, Слов’янському та Костянтинівському напрямках. Крім того, за добу Генеральний штаб ЗСУ зафіксував 261 бойове зіткнення.

Війна. День 1611-й коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Фото: 28 окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу

За минулу добу втрати російських загарбників, за оновленими даними Генштабу, збільшилися на 1460 осіб. Також знешкоджено 28 танків, 12 бойових броньованих машин, 78 артилерійських систем, три реактивні системи залпового вогню, два засоби ППО, 3 ракети, 13 наземних робототехнічних комплексів, 1688 безпілотних літальних апаратів, 541 одиницю автомобільної та три одиниці спеціальної техніки ворога.

 

Росіяни атакували Україну шістьма ракетами та 168 БпЛА, ППО знешкодила 156 цілей.

Зокрема, 11 російських БпЛА збили Сили ППО упродовж ночі у небі над Дніпропетровщиною, повідомили в ОВА.

***

В Ульяновській області РФ дрони атакували базу скрапленого газу, пишуть монітори.Губернатор регіону Олексій Руських заявив про атаку БпЛА на об’єкт паливно-енергетичного комплексу.Воронеж також був під атакою дронів. OSINT-канали пишуть, що знову атаковані склади Wildberries.Водночас у місті Туймази у Башкортостані після атаки горить лінійна виробничо-диспетчерська станція «Субханкулово» «Транснафти-Урал». Це вузол керування нафтопроводом.

***

Уже найближчими 2–3 місяцями Україна може отримати лазерну зброю для боротьби з повітряними цілями, — заступник головнокомандувача ЗСУ Лебеденко

Лазерна зброя вже сьогодні здатна збивати FPV, вже працює над шахедами. І це станеться найближчими 2–3 місяцями — у нас з’являться такі засоби, які дозволять ще ефективніше, ніж кулемети, уражати засоби повітряного нападу, 
— заявив Лебеденко.

Над такими системами працюють команди в складі ЗСУ та приватні українські компанії.