Екологи оцінили збитки від російського удару по Одесі 6 квітня у понад 10,8 млн гривень

Державна екологічна інспекція підрахувала збитки довкіллю, завдані внаслідок російського обстрілу Одеси 6 квітня. За результатами обстеження пошкодженої території сума екологічної шкоди перевищила 10,8 мільйона гривень.

Екологи оцінили збитки від російського удару по Одесі 6 квітня у понад 10,8 млн гривень
Збитки довкіллю від обстрілу Одеси 6 квітня оцінили у 10,8 млн гривень

Про це повідомили у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу.

Державні інспектори завершили обстеження території у провулку Морехідному в Одесі, яка постраждала внаслідок російської атаки 6 квітня 2026 року.

Під час перевірки фахівці зафіксували засмічення земельної ділянки загальною площею 245 квадратних метрів. На місці було проведено всі необхідні вимірювання та розрахунки відповідно до затверджених методик визначення шкоди, завданої навколишньому природному середовищу внаслідок збройної агресії.

За підсумками роботи екологи оцінили завдані збитки у понад 10,8 мільйона гривень.

Отримані матеріали вже передані до Оперативного штабу при Державній екологічній інспекції України. Дані будуть внесені до єдиного реєстру збитків, завданих довкіллю внаслідок збройної агресії рф.

Фіксація екологічних втрат є частиною системної роботи зі збору доказів наслідків російських атак для подальшого міжнародного та юридичного відшкодування завданої шкоди.

Нагадаємо, що внаслідок російських ударів по Одещині регулярно фіксуються пошкодження земель, забруднення територій будівельними відходами, паливно-мастильними матеріалами та іншими небезпечними речовинами, що негативно впливають на стан довкілля.

Раніше УСІ писала, що Україна розширює механізм фіксації збитків від російської агресії для майбутніх репарацій. Уряд додав ще 14 категорій до міжнародного Реєстру збитків, створеного Україною, ЄС та ще 43 країнами світу. Після запуску нових розділів у Дії українці, бізнес і держава зможуть офіційно подавати заяви про нові види втрат, завданих після 24 лютого 2022 року. Через Дію вже можна подати заяви до міжнародного Реєстру збитків за 21 категорією.