Після чотирьох років полону: Одеса зустріла захисника Маріуполя та «Азовсталі» Сергія Вікторжевського

В Одесу додому повернувся український морський прикордонник Сергій Вікторжевський, який перебував у російському полоні з 2022 року. На вокзалі його зустріла дружина, рідні, друзі, побратими та представники міської влади.

Після чотирьох років полону: Одеса зустріла захисника Маріуполя та «Азовсталі» Сергія Вікторжевського
Полон для Сергія став важким випробуванням

Зустрічав на вокзалі українського воїна кореспондент Української Служби Інформації.

На початку повномасштабної війни Сергій Вікторжевський жив та служив у Бердянську, але його перевели до основного гарнізону в Маріуполі. Тож старшина 1-ї статті морської охорони ДПСУ Сергій Вікторжевський боронив Маріуполь до останнього. 18 травня 2022 року, виконуючи наказ вищого військового керівництва, він залишив територію заводу «Азовсталь» і потрапив у полон.

Він дізнався, що ми не в окупації тільки після того, як вийшов з полону, а я мала інформацію про нього,
Він дізнався, що ми не в окупації тільки після того, як вийшов з полону, а я мала інформацію про нього,

- розповіла дружина Сергія Катерина.

Дружина Катерина всі чотири роки, поки чоловік був в полоні, боролася за нього. На початку війни, вона виїхала до Іспанії та ходила там на мітинги, щоб «нагадати всьому Світу, що Маріупольський гарнізон ще у полоні». Особливо після Оленівки, коли 29 липня 2022 року росіяни вдарили по колонії, де утримувалися українські полонені. Тоді загинули щонайменше 53 військових. Та після двох років за кордоном вона повернулася в Україну, бо зрозуміла, що боротися за чоловіка буде простіше саме вдома. І вже третій рік вона в Одесі.

За цей час ми з родинами військовополонених багато пройшли. Це боротьба, це акції кожного тижня, зустрічі, поїздки, в тому числі й закордонні. В тому році я була в Римі у Папи Римського, де ми розповідали про всіх наших полонених, про те, що необхідно їх повертати. Шукати безвісти зниклих. Тому, ось такий шлях я пройшла за майже чотири роки,
За цей час ми з родинами військовополонених багато пройшли. Це боротьба, це акції кожного тижня, зустрічі, поїздки, в тому числі й закордонні. В тому році я була в Римі у Папи Римського, де ми розповідали про всіх наших полонених, про те, що необхідно їх повертати. Шукати безвісти зниклих. Тому, ось такий шлях я пройшла за майже чотири роки,

 

- розповіла Катерина.

Тим, хто ще чекає своїх рідних з російського полону, Катерина порадила думати й вірити, що все буде добре, боротися та чекати, тому що «думки матеріальні».

І як сказала Ірина Верещук, коли ми були в Римі, «наша війна закінчиться тоді, коли кожен наш полонений повернеться до дому, а кожен безвісти зниклий буде знайдений та повернутий в Україну», тому віримо, чекаємо, боримося. І всі будуть вдома,
І як сказала Ірина Верещук, коли ми були в Римі, «наша війна закінчиться тоді, коли кожен наш полонений повернеться до дому, а кожен безвісти зниклий буде знайдений та повернутий в Україну», тому віримо, чекаємо, боримося. І всі будуть вдома,

— каже дружина Сергія.

Полон для Сергія став важким випробуванням. Він утримувався в різних колоніях, зокрема й у сумнозвісній Оленівці, де російські окупанти тримали українських військовополонених в нелюдських умовах. Після звільнення, під час Великоднього обміну, морський прикордонник пройшов курс реабілітації та відновлення.

Сьогодні він нарешті зміг обійняти своїх рідних.

На вокзалі героя зустріли з українськими прапорами, квітами та словами підтримки. Перша заступниця Одеського міського голови Надія Задорожна побажала військовому здоров’я та якнайшвидшого відновлення після пережитого.

У департаменті у справах ветеранів також запевнили, що Сергій та його родина отримають необхідну допомогу для адаптації до цивільного життя та подальшої реабілітації.

Повернення українських військовополонених залишається одним із найболючіших і найочікуваніших питань для тисяч українських родин. Історія Сергія Вікторжевського — це ще одне нагадування про ціну оборони Маріуполя та силу людей, які змогли вистояти навіть після років російського полону.

Нагадаємо, що напередодні Великодня, 11 квітня, Україна та Росія провели довгоочікуваний обмін військовополоненими. З російського полону повернулися 182 українці — серед них 175 військових і 7 цивільних.