Тетраподи в Нацпарку «Тузлівські лимани» знову руйнує море — еколог
У Національному природному парку «Тузлівські лимани» штормове море знову руйнує захисні тетраподи, встановлені на піщаному пересипу.
Про це повідомив науковий співробітник Нацпарку Іван Русєв, продемонструвавши фото у Facebook.
За словами еколога, ще один-два шторми — і конструкції можуть зникнути.
На переконання науковця, споруди втратять не лише оборонну функцію, а й завдадуть шкоди рекреаційній зоні.
Їх основна функція — захисту від ворога з моря — буде нульовою. Окрім цього, рекреаційна ділянка буде суттєво пошкоджена, — написав Іван Русєв.
Еколог нагадав, що у грудні 2024 року критикував встановлення перших 453 тетраподів на пересипу. Тоді, після штормів, конструкції засипало піском, їх довелося витягувати та переносити вглиб території із залученням важкої техніки.
Іван Русєв закликав обласну владу відреагувати та залучати до таких робіт профільних науковців і фахівців, зокрема з Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.
Раніше Центр публічних розслідувань повідомляв, що наприкінці весни 2024 року на узбережжях Чорного моря почали встановлювати бетонні оборонні споруди проти потенційної висадки російської техніки. Вони з’явилися в Одесі, Затоці та Чорноморську.
На всі фортифікаційні споруди області виділили 2,7 млрд гривень. Згідно з даними, вказаними на самих тетраподах, в Одесі понад 1 400 споруд були встановлені 25 травня 2024 року, відзначає ЦПР.
За кілька місяців після встановлення тетраподи почали затягуватися у пісок.

