Пасажирські судна, суховантажі, баржі: в УДП вирішили позбавитися «кладовища кораблів»
Майже мільйон гривен за рік витрачає пароплавство на сплату якірного збору за флот, який давно не використовується. Цього року на підприємстві це все мають намір списати, – йдеться про десятки суден та різноманітних розукомплектованих одиниць флоту.
Про це повідомили в Українському Дунайському пароплавстві.
На підприємстві перерахували, що зберігається на «кладовищі кораблів»:
Три морські суховантажі типу «Ізмаїл» вагою 1 635 т кожен. Всі вони досить давно перебувають у відстої. Технічній стан не дозволяє говорити про можливість відновлення.
- Чотири пасажирські судна на підводних крилах типу «Метеор» та «Восход» віком 38-40 років також давно не затребувані та непридатні для експлуатації.
- 27 одиниць службово-допоміжного флоту — з корпусами, що проржавіли, прогнили. Найстаріші з них — суднопідйомники «Київ-1,2» ще 1941 року!
- Чотири річкові буксири (вік 61-56 років) – розукомлектовані та непридатні до роботи
- Річкові баржі типу УДП-С. Морально та фізично застаріли
- Флот КСБСРЗ – рембаза «Анапа», плавкран ПЛК-6
- 24 ліхтери типу ДМ (але вони ще можливо знадобляться нам для будівництва нових барж-зерновозів типу SLG на КССРЗ).
«Кладовище кораблів» займає величезну територію, заважає розвитку пароплавства, ускладнює судноплавство та постановку суден для проведення ремонтних робіт.
Цього року ми маємо це все списати, та вирішити його подальшу долю. Морські судна реалізуємо на аукціоні. Все інше або самостійно ріжемо на металобрухт (для цього потрібно отримати ліцензію), або реалізуємо компаніям, які спеціалізовано займаються таким видом діяльності. Наразі наші фінансисти проводять розрахунки – що є більш вигідним для підприємства, – йдеться у повідомленні.
Раніше на USIonline.com —
УДП спустило на воду першу SLG баржу-конструктор: їх буде 30 (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.