Окупанти не встигли вивезти пам’ятки середньовічної епіграфіки з Акерманської фортеці «фото»

Окупанти не встигли вивезти пам’ятки середньовічної епіграфіки з Акерманської фортеці

Після новини про те, що російські окупанти вивозять з Херсонського музею унікальні пам'ятки історії Білгорода-Дністровського з колекції античної та середньовічної епіграфіки, про історичні цінності заговорили в міністерстві культури України та Румунії. На щастя, після деокупації Херсона старовинні предмети вдалось знайти в стінах музею.

Про це повідомив історик Андрій Красножон.

Середньовічні плити 15 сторіччя з Білгорода знайшлися – їх не встигли вивезти з Херсонського музею. Контакти з приводу цих пам’яток вийшли на рівень міністрів культури України та Румунії. Приємна новина, – написав Красножон із посиланням на публікацію міністра культури Румунії Лучиана Ромашкану.

Ромашкану зазначив, що Аккерманські плити, які відомі як писання Стефана Великого, в безпеці та все ще знаходяться в стінах Херсонського музею.

Вони не чіпані, безпечні, їх можна побачити на фото, що додається. На жаль, усі ікони херсонського музею були розкрадені російським агресором, культурний злочин повторюється скрізь, де російська армія дійшла до України…, – написав міністр.

Наразі йдуть перемовини щодо можливості евакуації плит та інших артефактів до Румунії, щоб зберегти їх у безпеці до кінця війни.

Чекаємо на рішення українських чиновників, готові допомогти, – додав Ромашкану.

Раніше на USIonline.com

Окупанти викрали цінності, важливі для історії Одещини (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.