Оголошено фільм-відкриття 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю (фото) «фото»

Оголошено фільм-відкриття 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю (фото)

Фільмом-відкриттям 14-го Одеського міжнародного фестивалю стане українська стрічка «Довбуш» режисера Олеся Саніна.

Про це Українській Службі Інформації повідомили організатори фестивалю.

Цьогоріч ОМКФ розпочнеться з показу пригодницько-історичного екшену про Олексу Довбуша. Сюжет фільму розгортається у Карпатах 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий — справедливості.

Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

Сценаристами стрічки виступили Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк та Максим Черниш. Оператор фільму – Сергій Михальчук. Продюсерами виступили Максим Асадчий, Олесь Санін та Данило Білак. Виробництво фільму – кінокомпанія Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Ролі у фільмі виконали: Сергій Стрельников, Олексій Гнатковський, Дар’я Плахтій, Матеуш Косьцюкевіч, Агата Бузек, Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясіновський, Ростислав Держипільський, Олександр Мавріц.

Війна забрала у кожного з нас частину серця, забрала радість, а принесла невимовний сум і біль втрат. Але ми вистояли, йдемо попри все до перемоги, і кінофестиваль, сподіваюся, стане ознакою нашої сили духу, відродженням нового життя в незламному українському суспільстві, – впевнений Олесь Санін. – Кінематографісти вважають свої фільми дітьми. І дуже важливо, щоб стрічку вперше побачив світ серед тих, хто його полюбить і оцінить. Ми переконані, що ОМКФ в Чернівцях – саме те місце, яке відкриє дорогу нашому фільму «Довбуш», який ми так непросто, але натхненно створювали і прем’єри якого так довго чекали.

Олесь Санін – відомий український кінорежисер, актор, оператор, продюсер та сценарист. В його режисерському доробку є як документальні, так і ігрові стрічки. Найбільше Олесь Санін відомий за фільмами «Мамай» та «Поводир», який у 2015 році був обраний представляти Україну у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» на здобуття премії «Оскар». Світова прем’єра «Поводиря» відбулась на ОМКФ у 2014 році.

Ми розпочали зйомки фільму 19 серпня 2018 року. І зараз, рівно через п’ять років, ми вперше показуємо фільм українському глядачу. Фільм пройшов через важкі випробування і дійшов нарешті до кінозалу. Це справжнє свято для мене як для продюсера, — коментує Максим Асадчий.

Попередні роки Одеський міжнародний кінофестиваль зазвичай відкривали закордонні стрічки. Зараз ми бачимо, що українське кіно піднялось на дуже високий рівень по своїй якості, сенсам та ідеям. Тож ми дуже раді, що цьогоріч ОМКФ відкриє український фільм, історично-пригодницький екшен Олеся Саніна «Довбуш», на який ми всі так чекали. І саме глядачі ОМКФ стануть першими, хто матиме змогу зануритись у світ найвідомішого із опришківських ватажків у Карпатах Олекси Довбуша, – зазначила Анна Мачух, генеральна директорка ОМКФ.

Показ фільму відбудеться 19 серпня – у день відкриття 14-го ОМКФ.

Раніше на USIonline.com

На Херсонщині загинув Герой — реквізитор Одеської кіностудії

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.