Одесити створили мобільний додаток, який допоможе збивати російські ракети «фото»

Одесити створили мобільний додаток, який допоможе збивати російські ракети

Кожен українець зможе стати партизаном та допомогти ЗСУ знищувати російські крилаті ракети та безпілотники, які важко відслідкувати нашим військовим. Одеські ІТ-спеціалісти розробили додаток «єППО», який допоможе відзначати ціль захисникам протиповітряної оборони через сповіщення містян про загрозу.

Про це у своєму Facebook написав розробник додатка Геннадій Сульдін.

За його словами, російські крилаті ракети типу «Калібр» часто ховаються від наших локаторів на малих висотах, отож ППО не бачить цілі, а зенітники не одержують точної вказівки. Але одеські ІТ-спеціалісти знайшли, як виправити ситуацію. Вони створили спеціальний додаток, в якому можна буде сповістити військових про крилату ракету.

Після встановлення «єППО» на свій смартфон кожен громадянин України, який побачив повітряну ціль, зможе натиснути на велику червону кнопку на екрані смартфона, і за кілька секунд на моніторах командирів бригад, дивізіонів та батарей ППО з’являться позначки виявлення безпілотників чи російських крилатих ракет в українському ближньому та дальньому тилу.

Черговий офіцер командного пункту ППО на підставі інформації і від РЛЗ ЗСУ, і від наземних спостерігачів видасть швидку і точну вказівку зенітникам. І російська ракета буде збита. Кожен із нас зможе врятувати життя українців та негайно повідомити нашу ППО про проліт ракет та інших повітряних цілей, – розповів він.

За словами Сульдіна, додаток розробляла одеська група «Технарі». Вона вже презентувала його військовому командуванню «Південь» та командуванню ВМСУ віце-адміралу Олексію Неїжпапі. Розробку передано для експлуатації у військові частини та з’єднань ППО Півдня України.

Додаток схвалили і в Мінцифрі – система єППО була визнана необхідною та корисною. Вже зараз досягнуто домовленості про захист даних додатка та його інтеграції до додатку «Дія».

Сульдін також відзначив, що розробники також подбали про запобігання випадків криптостійкості та селекції хибних цілей.

Раніше на  USIonline.com

В Україні для дівчат запустили безкоштовні ІТ-курси зі створення додатків

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.