Одесити можуть долучитись до оборони неба: запрацював додаток єППО «фото»

Одесити можуть долучитись до оборони неба: запрацював додаток єППО

Андроїд-додаток єППО, розроблений одеською конструкторською групою «Технарі» , вже доступний на плеймаркет після верифікації в Google.

Про це у своєму Facebook написав розробник додатка Генадій Сульдін.

За його словами, з цього моменту кожний українець може долучитись до протиповітряної оборони неба та взяти участь в побудуванні першої у світі мережевої системи ППО, в якої будуть задіяні майже всі свідомі громадяни України.

Як працює додаток?

Якщо ви побачили крилату ракету чи почули дрон-камікадзе, треба відкрити єППО на своєму смартфоні, вибрати тип повітряної цілі, направити смартфон у напрямку руха цілі та натиснути велику червону кнопку. Все. А через декілька секунд фахівці ППО побачать вашу відмітку на мапі, вона доповнить радіолокаційну інформацію і летюча смерть буде збита.

На питання чому це необхідно, розробники пояснили:

Завдяки кривізні земної кулі всі локатори бачать низьковисотні повітряні цілі з короткої відстані. Тому крилаті ракети та бпла орків ховаються від нашій ППО на доволі малих висотах. Але побачити ракету чи дрон-вбивцю можемо ми, навіть тоді, коли їх тимчасово не бачать радари, – зазначив Геннадій Сульдін.

Зазначимо, при встановленні додатка на свій смартфон, треба пройти авторизацію за допомогою «Дії», натиснути «Тест», щоб переконатись, що все працює і далі бути готовим будь-коли сповістити зенітників про відому вам загрозу з неба.

Авторизація в Дії потрібна, щоб у додатку не змогли зареєструватися будь-хто, щоб вказувати на хибні цілі, розповів розробник.

Додаток затверджений військовими, окрім цього, єППо було зроблено саме за їх участю – спільно із справжніми фахівцями українського протиповітряної оборони. З самого початку розробка була узгоджена с командуванням ОК «Південь» та старшими офіцерами Повітряних Сил ПВК “Південь”.

А коли буде версія для ІOS?

12 жовтня додаток єППО протестували для айфонів. Результат був успішний.

Сподіваюсь, «через 2-3 тижні» (с) іоs версія додатка буде вже доступна всім. Прошу вас встановлювати додаток, поширювати інформацію та розповідати про єППО всім, кого знаєте. Разом ми захистимо наше Небо та збережемо життя наших громадян! – зазначив Сульдін.