Одеситка пройшла до фіналу Нацвідбору на дитяче Євробачення-2023 (фото) «фото»

Одеситка пройшла до фіналу Нацвідбору на дитяче Євробачення-2023 (фото)

Чотирнадцятирічна Поліна Бабій пройшла у фінал національного відбору дитячого «Євробачення 2023» зі своєю власною піснею. Усього в конкурсі прийматимуть участь п'ятеро артистів. Одеситка серед них одна. Та їй потрібна підтримка.

Кореспондент Української Служби Інформації поспілкувався з юною артисткою Поліною Бабій  та дізнався подробиці написання конкурсної пісні

Розкажи подробиці твоєї участі в проєкті. Чому вирішила саме зараз?

Дитяче Євробачення – це моя мрія з 2020 року. Коли моя перша пісня «СуперБіт» пройшла в фінал Нацвідбору. З тих пір я кожен рік писала пісні саме для дитячого Євробачення. Цього року мені 14, і це останній шанс представити Україну саме на дитячому конкурсі. Кожен рік я вдосконалююсь вокально, працюю над піснями, бо вірю, що це – моя місія.

Яку пісню будеш співати? Як писала її? Це твоя власна пісня?

Пісня була написана мною далеко від дома, в Словаччині. Туга за домом, турбота за безпеку близьких людей в Україні – все це вилилось в вірш з першими рядками про дім, життя і Всесвіт, а згодом в поєднанні з дуже чуттєвою мелодією в пісню Universe. Головний меседж пісні в тому, що Життя – це найцінніше що є у Всесвіті, це скарб. І його треба берегти і цінити. Зараз українці борються за кожне життя. І ми обов’язково вистоїмо. Коли тобі погано, протягни руки і тобі нададуть допомогу. Бо тільки разом і за допомогою один одного, з допомогою Європи та всього Всесвіту можна вижити і перемогти. Моя пісня дуже потужна вокально і з потужним меседжем, тому варта на перемогу і щоб її почули всі європейці!!

У яких конкурсах ти приймала участь?

Так сталось, що за моїми плечима багато конкурсів пісенних і багато телевізійних проектів. Я не можу сказати, що спеціально ходила на всі конкурси і колекціонувала нагороди. Ніколи не ставила собі за мету обов’язково перемогти. Я йшла на конкурс спробувати свої сили, заспівати на великій сцені (а не в вокальному класі) і перемагала чи проходила в проект. І це дуже тішило. «Голос діти», «Чорноморські ігри», «Чехія і Словаччина має талант», дитяче «Євробачення», головна роль в мюзиклі «School of the rock»….

Які пісні писала протягом війни?

До початку війни я була в Києві, ми готувались до мюзиклу який мав відбутись 24 лютого. Було дуже страшно, коли виїджали з Києва. Згодом ми з мамою і старшою сестрою виїхали в Словаччину. Перший мій виступ був на «Марші матерів», який відбувся в березні 2022 року, я співала наш гімн, і з тих пір я виступаю на благодійних зборах, мітингах, марафонах і концертах. Через мій голос транслюю українську культуру. Всі пісні, що я написала в війну, – про Україну, незламну націю і віру в перемогу. В період війни вийшло 5 релізів з підтримкою кожного українця.

Підтримка одеситів є для тебе важливою?

Зараз дуже важлива підтримка одеситів мене і моєї пісні «Universe», я виступаю під номером 1. Спочатку буде голосування в ютуб, а вже 1 жовтня відбудеться фінальне голосування о 18:00 на каналі «Суспільне Культура». Тож не пропустіть 1 жовтня, 1 номер і пісня «Universe» – голосуйте і підтримуйте мене! Допоможіть здійснити мою мрію.

Розкажи, що говорять про українців за кордоном? Чи отримувала підтримку ти там?

Коли ми приїхали в Словаччину, ми тиждень не виходили з дому. Я нічого не розуміла, що відбувається. Ми лягали спати з новинами і вставали з новинами. Постійно хотіла прочитати повідомлення: «Все скінчилось, можете повертатись додому». Я відчувала себе зайцем, якого загнали в нору. Потім мама вирішила віддати мене в англійську школу, щоб я не сиділа вдома і не накручувала себе, а чимось займалась і почала спілкуватись з однолітками. Так і сталось. Мене взяли в школу безкоштовно, я знайшла одразу підтримку, почала виступати на шкільних концертах, і тоді мене запросили в проект «ЧехоСловакія має талант». Я довго вагалась, йти чи ні, але вся школа підтримала, і я пішла. Мені натисла золоту кнопку відома чеська співачка, і це було неймовірно несподівано. Тому я можу сказати, що мене завжди оточували добрі іноземці.

Вже згодом я прочитала коментарі під моїм виступом і зрозуміла, що не всі такі добрі і відносяться до українців по-різному. Все одно я рада, що більшість підтримує і бажає нам перемоги в цій війні. Зараз я вже навчаюсь в консерваторіі в Братиславі і паралельно в 9-му класі в дистанційній українській школі «Оптіма», і теж відчуваю підтримку від викладачів і дітей. Тому я вірю в найкраще і в добрих людей . І моя пісня Universe саме про допомогу один одному і підтримку.

У мене є мрія, щоб всі, хто боронять нашу землю, повернулися живими до своїх родин. Бо життя – це найголовніше що є в людини в усьому Всесвіті. Цінуємо його і бережемо!