Одеситам розповіли, як вберегтись і боротись з вірусними гепатитами «фото»

Одеситам розповіли, як вберегтись і боротись з вірусними гепатитами

Під час війни особливо актуальними є питання захворювань, які передаються через кров. Це, серед інших, гепатити В та С, які важливо «помітити» і не допустити хронічну стадію.

Про це розповіла в.о. меддиректора Одеського центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Ганна Горбунова.

Кожен рік 28 липня – Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Особливо актуальне це інфекційне захворювання у воєнний час.

Проти гепатиту С не існує вакцинації, але є якісні противірусні препарати, які можуть отримати пацієнти. До 95% людей виліковуються, якщо вчасно помітити захворювання. Тестування на гепатити В та С краще проходити раз у рік. Позитивний результат одразу не означає, що людина хворіє, оскільки тести реагують на антитіла, але це знак, що треба пройти додаткове обстеження, – зазначає Ганна Горбунова.

Ганна Горбунова

Практично 25% хворих на вірусні гепатити людей можуть самовилікуватись. Гепатити А та Е передаються через забруднену воду, їжу, немиті руки, гепатити В та С можуть викликати смерть, вони передаються через кров, статевим шляхом, через медичне обладнання, побутові предмети (зубні щітки, лезо для гоління).

Наразі є ризик зараження, коли надають екстрену медичну допомогу», – розповіла директор центру. Зазначимо, в лікарнях Одеси можна зробити безкоштовні тести на вірусні гепатити. Також у мультітест входить перевірка на ВІЛ та сифіліс. Від гепатиту В можна безкоштовно вакцинуватись (це прописано у календарі щеплень для дітей).

Раніше на USIonline.com

Ризик та захист: чому контроль свого здоров’я важливіший у воєнний час

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.