Одесита судять за державну зраду (фото) «фото»

Одесита судять за державну зраду (фото)

31-річного мешканця Одеси обвинувачують у передачі ворогу даних про позиції ЗСУ та переміщення військової техніки в Одеській області.

Про це повідомляє Судовий репортер.

24 жовтня колегія Малиновського суду почала слухати справу одесита Івана Лупу.

Фігурант свою провину не визнає, а адвокат запевняє, що підзахисний виконував накази окупантів під погрозами.

Іван Лупу працює екскаваторником в одній із місцевих приватних компаній. Чоловіка затримали влітку за підозрою у державній зраді. За версією слідства, з травня по червень він взаємодіяв із російськими спецслужбами: передавав інформацію про переміщення техніки та позиції ЗСУ, розголошував геодані різних об’єктів.

За версією прокуратури, обвинувачений був на зв’язку із співробітником розвідувальної служби та чинним підполковником рф Олегом Івановим із позивним «Турист», котрий перебував на окупованих територіях Херсонщини та Миколаївщини.

В обвинувальному акті йдеться про два епізоди, коли Лупу передавав інформацію росіянам: 22 травня він повідомив про переміщення гусеничної бронетехніки вулицями Одеси, а 25 травня — про рух військової техніки у бік Ізмаїла та кордону з Молдовою.

Згодом, 26-27 травня Лупу отримав від «Туриста» завдання зібрати відомості на Миколаївщині, але потрапити туди не зміг — через одеську прописку його не випустили за межі області. Тож чоловік запропонував виконати аналогічне завдання в межах Одеси.

Наразі обвинувачений утримується у СІЗО. Наступне засідання заплановане у листопаді.

Раніше на USIonline.com

Видавали себе за блогерів: в Миколаєві знайшли російське «підпілля» (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.