Одесит скаржиться на «захмарні» ціни на шкільну «продльонку»: як прокоментували у мерії «фото»

Одесит скаржиться на «захмарні» ціни на шкільну «продльонку»: як прокоментували у мерії

Керівництво одеського Ланжеронівського ліцею буцімто пропонує батькам школярів платні групи подовженого дня - за 200 грн за одне заняття.

Про це написав у Фейсбук голова правління  «Об’єднання організацій роботодавців Одеської області» Костянтин Журавель.

За його словами, батьки учнів Ланжеронівського ліцею звернулися до громадської організації з проханням встановити законність дій керівництва навчального закладу. Батьки повідомили, що в школі після навчання першої зміни з 10:30 до 11:45  запропоновано проведення груп подовженого дня на платній основі. Вартість відвідування, стверджує Журавель, становить 200 грн за одне заняття.

Рахуємо разом – 22 дні навчання по 200 грн дорівнює 4 400 за дитину. Тобто це додаткові гроші з бюджету сім’ї за 1 (одну) годину занять. В класі 22-25 дітей. Бюджет з одного класу за місяць – 110 тис. гривень. Питання – як, куди і в чиїх інтересах використовуються ці неоподатковані кошти? Мабуть, ліцей вже з золотими унітазами? А хто ще в долі? Може вчитель отримує доплату тисяч з 60?, – запитує Журавель.

Він заявив, що скерує офіційний запит з цього приводу до парламенту, Одеської міськради і правоохоронних органів.

Як пояснила кореспонденту УСІ директорка міського департаменту освіти й науки Олена Буйневич, груп подовженого дня в одеських школах зараз бути взагалі не може. Справа в тому, що у школах організовано навчання у дві зміни, і кількість учнів у кожній зміні відповідає кількості місць в укриттях. Відповідно, і у Ланжеронівському ліцеї «продльонки» також не буде. Але школа може надавати додаткові платні послуги – йдеться про заняття для невеликих груп дітей. Ланжеронівський ліцей може надавати такі послуги, якщо будуть заяви від батьків, адже має право самостійного ведення бухгалтерського обліку. Ті школи, які такого права не мають, до речі, також можуть надавати платні послуги – але через централізовану бухгалтерію. Якщо ж гроші з батьків вимагають напряму, готівкою – то це вже порушення.

Що стосується 200 грн за одне заняття, таку ціну Олена Буйневич назвала «захмарною», але відзначила, що якщо сюди включене харчування учнів – сніданок і обід, які оплачуються батьками, – то приблизно така сума й виходить.

Але сказати, чи є у даному випадку порушення чи ні, я не можу, адже самого запита не отримувала. Є лише емоційний пост. Коли побачу запит – тоді зможу відповісти детально, – відзначила директорка департаменту.

Раніше на  USIonline.com

До уваги батьків одеських школярів: деталі про очне навчання

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.