Одеський фотограф взяв участь у виставці в Кракові, щоб привернути увагу до блекауту в Україні (фото) «фото»

Одеський фотограф взяв участь у виставці в Кракові, щоб привернути увагу до блекауту в Україні (фото)

«Це не екскурсія» - виставка у повній темряві. На ній можна побачити фотороботи майстрів з різних куточків України, у тому числі і з Одеси. Так організатори хочуть привернути увагу до знеструмлення України росією. Усі гроші підуть на закупівлю генераторів для нашої країни.

Докладніше у матеріалі кореспондента Української Служби Інформації.

Більшість фоторобіт було зроблено до 24 лютого 2022 року. Тут можна побачити Бучу без окупації, діловий Київ без обстрілів, привітний Львів та чарівний Івано-Франківськ, сонячну Одесу. Але для цього треба підсвітити ліхтариком, адже, за задумкою організаторів, виставка проходить у повній темряві. Це має нагадати відвідувачем, що через російську агресію зараз Україна без світла. Допомагає зануренню до атмосфери міст і аудіоряд.

Мені хотілося показати Одесу такою, якою вона була до 24 лютого – яскравою, веселою, позитивною. Але для мене Одеса – це, перш за все, її люди, тому шукав фотографії, які б відображали мої відчуття. Весь світ вже зауважив, що українці, які поїхали від війни, відрізняються від звичного образу біженця. Бо у своїй більшості українці їхали не за якимось кращим життям, а за безпекою. Виїжджали із міст, де ще минулого року все було добре. З туристичних міст, які приваблювали іноземців. Мені хотілося показати, що ми були щасливими в Україні. Що жили тим самим життям, яке звичне для жителів країн ЄС. Мріяли, планували, працювали, відпочивали… Але в нас відібрали це життя, ні за що. Тільки тому, що наша країна географічно межує з неадекватним сусідом, – розповів одеський фотограф Андрій Рафаель, який взяв участь у виставці.

Не можна залишитися байдужим, коли дивишся на фото найменшої з учасниць. Софії всього 9 років, вона з Чернігова. Кілька місяців дівчинка разом зі своєю родиною ховалася у підвалі і бачила, як росіяни знищують її місто. Проте вона змогла зробити світлини жахливих подій. Зараз вона живе у Кракові та мріє бути блогеркою.

Найстаршому учаснику – 59 років. Наприкінці 2021 року він переїхав з Криму до Києва, щоб бути далі від росіян. Навесні йому прийшлось їхати від росіян вдруге. Всього об’єдналися 20 фотомайстрів з України для того, щоб допомогти своїй країні. Кожен відвідувач платить донат від 30 злотих (250 грн), усі гроші підуть на купівлю генераторів для України.

Деякий час тому я дізналася, що мої друзі – Ольга Менько та Микола Гаюшкін – збирають гроші на генератори. Тоді я просто уявила, як це жити без електрики, опалення, води…
Я просто уявила, як я так живу зі своєю донькою Євою, що має інвалідність, і жахнулась. А як мити немовлят без гарячої води? А як готувати їжу тим, хто через хвороби на спеціальному і систематичному харчуванні? А як відноситись до історій друзів з Києва, що ходили в туалет у пакети, бо кілька днів не було води та електрики? Так я придумала виставку. Я хотіла натякнути глядачам на те, що коли ви живете в системних відключеннях електрики – ви на долоні, – розповіла організатор виставки Нія Нікель.

У Нії теж є улюблена світлина.

Моє улюблене фото на виставці може не якесь шедевральне. На перший погляд, це просто портрет чоловіка, який бере участь у колорфесті. Але, коли знаєш, що цей колорфест проходив у Маріуполі влітку 2021 року, а цей чоловік та його дружина – військові, сприймаєш це фото інакше. Наразі ніхто не знає, що з цим чоловіком та його дружиною, чи взагалі вони живі, зв’язку з ними немає, – розповіла організаторка виставки.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації

Раніше на  USIonline.com

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.