Українське коріння Куяльника: одеський фотограф відкрив виставку в Кракові (фото) «фото»

Українське коріння Куяльника: одеський фотограф відкрив виставку в Кракові (фото)

«Світ жіночий» - це фотовиставка одесита Андрія Рафаеля. У Кракові він показав українську культуру через жіночі образи. Знімки були зроблені в передмісті Одеси на лимані Куяльник рік тому.

Про це фотограф розповів кореспонденту Української Служби Інформації.

Під час війни важливо тримати і культурний фронт. У клубі «Казімеж» в Кракові відкрилася виставка «Світ жіночий». В Одесі ці знимки Андрій Рафаель презентував рік тому.

Ще влітку 2021 року з’явилася ідея показати українське коріння передмістя Одеси у жіночих образах. Це фотоісторія про красу та ідентичність на тлі Куяльницького лиману. Про ті цінності, які попри всі складнощі, українцям вдавалося виборювати раніше. І обов’язково вдасться зберегти сьогодні. Ще тоді, коли цей проект був задуманий, він мав два слогани: «Краса в очах того, хто бачить» і «Все буде Україна!». Сьогодні вони ще більш актуальні і ще більш важливі. І не тільки для України, але й для всього світу, – розповів Андрій.

Куяльник – це лиман, на місці якого до початку I тисячоліття до нашої ери знаходилося стародавнє городище. В околицях Куяльницького лиману виявлені скіфські кургани й залишки грецького поселення III-IV століть до н.е. Але деякі дослідники вважають, що згодом Куяльник став дуже важливою частиною Київської Русі. Є дослідження, в яких йдеться про те, що на прилеглій до лиману Жеваховій горі було стародавнє поселення, а на березі Куяльнику знаходилася одна з пристаней жвавого торгового шляху Київської Русі річками Рось – Південний Буг, Кодима, Великий Куяльник до берегів Болгарії та Греції.

В проекті взяли участь поетка Олена Боришполець, письменниця Олена Андрейчикова та художниця Катерина Білетіна.

Раніше на USIonline.com

Наче інша планета: прогулянка диким Куяльником (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.