Одеські театри завершують другий «воєнний» сезон «фото»

Одеські театри завершують другий «воєнний» сезон

Культурний фронт Одеси — це і театри, які працюють у важких умовах. Водночас глядачам за цей сезон представили багато вистав, які змушують переосмислити та відрефлексувати багато подій, свою історичну спадщину та сьогодення.

Про це розповіли під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa.

Директор-художня керівниця Одеського академічного театру музичної комедії Олена Редько зазначила, що дуже вдячна колективу театру за плідну та наполегливу працю.

Ми змогли провести понад 40 концертів у військових частинах, шпиталях, ми їздили до наших бійців, які повернулись з полону у Полтавську область. Ми дуже багато займаємось волонтерством, окрім основної нашої роботи, — розповідає Олена.

У Музкомедії в цьому сезоні також випустили оперету «Принцеса цирку», прем’єра якої відбулась у жовтні. Цього року також випустили вистави «Брехуха», «Золоте теля».

Більшість репертуару вже переклали українською мовою — «Ніч перед Різдвом», «За двома зайцями», тощо. Серед дитячих — це «Чіполіно» та «Попелюшка».

Наразі в Музкомедії готуються випустити виставу «Кохання Січового стрільця». За словами Олени Редько, прем’єра відбудеться зокрема завдяки режисеру театру, який ще на початку повномасштабної війни переїхав із сім’єю до Львова, де і побачив на сцені одного з міських театрів цей твір:

Ця оперета Барнича, яку було написано у 30-ті роки ХХ століття, буде у жанрі мюзиклу. У нашому театрі цю виставу ніколи не ставили, вона більш популярна на заході України. Ми активно працюємо над нею, 24-25 червня і 1-2 липня ми будемо грати цю виставу, тому запрошуємо всіх на прем’єру, — поділилась Олена Редько.

Директорка-художня керівниця Одеського академічного українського музично-драматичного театру Юлія Пивоварова наголосила, що одна з найвизначніших вистав цього сезону — це «Саша, винеси сміття».

Ми почали працювати з 15 березня 2022 року як театр. Перша вистава відбулась 29 квітня минулого року, насправді, це вистава на все життя у театрі, оскільки вона утворювалась у таких умовах. Ми обрали простір під сценою, це було складно. Ми не знали у той день, чи взагалі потрібні театри українцям, бо це ракетні напади, але прийшла величезна кількість людей, — підкреслила Юлія Пивоварова.

За рік Український театр випустив 6 прем’єр, почав працювати джазовий бенд під керівництвом відомого в Одесі джазмена Вадима Бессараба.

Гастролі театру відбулись у Рівному, Івано-Франківському, Миколаєві. Водночас театри з Миколаєву та Херсону мали змогу працювати в Одесі.

Також у театрі проходили театралізовані читки, нещодавно пройшов перформанс «Я помщуся світу любов‘ю», на якому глядачів познайомили з українською поезією «розстріляного відродження» та поезію шестидесятників.

Ми завершуємо театральний сезон виставою «Карпатський вестерн» Максима Голенко, на ній представлена майже вся трупа нашого театру, а новий сезон розпочнеться 24 серпня виставою «Саша, винеси сміття», 27 серпня запланована прем’єра вистави за Кобилянською «У неділю рано зілля копала», запрошуємо всіх, — підсумувала директорка Українського театру.

Помічниця генеральної директорки-художньої керівниці Одеського національного академічного театру опери та балету Людмила Сергійчук зазначила, що життя театрів зараз у ситуації воєнного стану, і це також ситуація кризового менеджменту. Весь цей час колектив театру виступав у місцях дислокацій військових, підтримував бійців, тероборону.

Одеська національна опера, колектив театру, вже 12 березня 2022 року вийшов на площу і ми зробили акцію «Free Sky», ми просили звернути увагу на те, що відбувається. За цей період ми встигли зробити потужну прем’єру у вересні, це опера «Катерина» за мотивами творчої спадщини Тараса Шевченко, музику створив український сучасний композитор (лібрето Олександр Родін. Це стало подією світового масштабу, — підкреслила Людмила Сергійчук.

Сезон у театрі завершиться у липні прем’єрою дитячого балету «Дюймовонька», музику для вистави замовили у сучасного композитора Юрія Шевченко.

В останній тиждень цього сезону в репертуарі Оперного очікуються класичні оперні та балетні вистави, прем’єри, які зробили упродовж цього сезону.

Нещодавня в театрі запустили проєкт «Нова музика України», сучасні композиторі мають можливості втілити свою музику у життя. Так, 2 червня, пройшов концерт Родіна. Цей проєкт також продовжиться і в наступному сезоні.

Ми змогли провести сьомий міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон» під слоганом «Мистецтво перемоги», гадаю, цей актуальний слоган буде збережено і для восьмого фестивалю, який ми проведемо 24 серпня, — додала Людмила Сергійчук.

Керівниця літературно-драматургічної частини Одеського театру юного глядача ім. Юрія Олеші Лілія Штекель розповіла, що цей сезон у театрі назвали «Сезон нескорених».

Це не просто театр, це місія, з третього дня повномасштабного вторгнення театр почав працювати онлайн. Ми випускали відкриті читки, вчора був рівно рік, як ми почали працювати наживо, у залі. Восени ми випустили вистави, які ми переклали українською, це «Маленький принц», «Мауглі», тощо, — зазначила Лілія Штекель.

Цьогоріч також відбулись прем’єри вистав «Поліанна», арт-терапевтичної вистави «Колисанка» за мотивами українських колискових.

Ми допомагаємо глядачам пережити катарсис, справитись з емоціями під час війни. Ми вважаємо, що театр під час війни має дуже серйозно підходити до вибору репертуару, – додала Лілія Штекель.

Наразі у театрі працюють над виставами «Тряпічна лялька Реггеді-Енн» за Вільямом Гібсоном і філософську казку «Джалапіта» за Еммою Андієвською, прем’єра якої запланована на кінець липня 2023 року.

Раніше на USIonline.com

Фестиваль «Мельпомена Таврії» частково пройде в Одесі

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.