Одеські медики створили мобільну стоматологію для деокупованних територій (відео, фото)

В автівці обладнаний повноцінний стоматологічний кабінет. Волонтери-стоматологи будуть постійно їздити до цивільних на прифронтові території. Почнуть з Херсонської області - вже на початку квітня.

Побачив мобільну стоматологію кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Більш детально про це – дивіться у відео.

Збирали гроші на мобільну стоматологію півроку усім світом. Люди донатили – кожен скільки може, і ось результат – автівка готова до роботи.

Спочатку ми дізналися, скільки буде коштувати відразу зібрана автівка з усім обладнанням. Але зараз, у цих реаліях, зібрати 200 тисяч євро не можливо. Допомогли медики, які надали необхідне обладнання. Тож тепер ми можемо їздити на деокуповані території і безкоштовно лікувати людей, – розповіла співзасновниця організації “Форпост. Україна” Лариса Коваль.

Наразі відсутність нормального медицинського обслуговування – одна з проблем прифронтових міст, адже багато медиків виїхали, а клініки закрили. Автівка обійшлася у 10 тисяч євро, але збір не закривають, адже фінансування буде потрібне на кожен рейс.

Нам потрібні витратні матеріали, бензин, – і так на кожну поїздку. Але цей проект дуже важливий, адже зараз це проблема і для військових, які там знаходяться, і для місцевих людей, які залишилися без нормальної медицини, – розповів волонтер Тімур Шаповалов.

Над автівкою попрацювали і художники. Які нанесли маскувальну розмальовку.

Ми з 2014 року на запит військових наносимо камуфляж на автівки. Якщо говорити про цю роботу – вона була важка, тому що автівка велика. Також ми намагалися дотримуватися кольорів, притаманних пори року, – розповіла художниця Таїсія Капустаринська.

Після Херсонської області автівка навідається і до інших регіонів України, – в прифронтові зони, де лікарів також чекають місцеві жителі.

Раніше на USIonline.com

Одесит виготовляє польові кухні та буржуйки, щоб зігріти бійців ЗСУ (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.