Одеські лікарі нагадали про важливість профілактики онкозахворювань: де можна пройти безплатне обстеження (фото) «фото»

Одеські лікарі нагадали про важливість профілактики онкозахворювань: де можна пройти безплатне обстеження (фото)

4 січня відзначається Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями. В цей день лікарі Одеси нагадують про те, наскільки важливо проходити завчасну перевірку здоров'я та приділяти час профілактиці. Рання діагностика онкозахворювань, за словами медиків, - найефективніший шлях до успішного лікування.

Про фактори ризику раку та профілактичні заходи Українській Службі Інформації розповили лікарі «Одеського міського центру здоров’я сім’ї».

Одеська область, за даними лікарів, займає перше місце в Україні по онкозахворюваності. Якість лікування залежить від своєчасного виявлення хвороби. Тому людям після 40 років варто проходити онкоскринінг, направити на таке дослідження може сімейний лікар. Медики центру пропонують здійснити за міською програмою «Здоров’я» профілактичний огляд, чоловікам – здати безкоштовний аналіз на онкомаркер ПСА (Простат-специфічний антиген).

Кожен громадянин та містянин Одеси може прийти його здати. Для того, щоб ми могли знати, чи є у нас онкозахворювання, щоб займатися профілактикою та на ранніх стадіях виявляти хворобу. В центрі також є сучасний апарат маммографії. Ви можете також прийти у наші клініко-діагностичні центри, там встановлені сучасні для жінок мамографи, є в наявності фіброгастроскопи, колоноскопи та інше медичне обладнання, – зазначив в.о. директора департаменту охорони здоров’я Одеської міськради Левон Нікогосян.

Левон Нікогосян

За даними медиків, кожного року в Україні фіксується понад 14 тисяч нових випадків на рак грудної залози. Саме тому мамологічний скринінг для жінок середнього віку має велике значення. В Одесі пройти повний спектр обслідування можна у «Центрі здоров’я сім’ї», що знаходиться на вулиці Зоопарковій, 8а.

В нашому центрі кожна жінка може пройти мамологічне, ультразвукове та лабораторне дослідження, а також консультації лікарів мамологів-гінекологів й гінекологів, – зазначила лікарка-мамолог вищої категорії Міського центру здоров’я сім’ї Неллі Родідял.

Неллі Родідял

Ключовими факторами профілактики злоякісних новоутворень, нагадують медики, є здоровий спосіб життя і нагляд у сімейного лікаря. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, своєчасне проходження профоглядів дозволяє скоротити смертність від онкозахворювань на 40%.

Раніше на USIonline.com

Унікальна операція: українські лікарі врятували ногу жертві агресії РФ (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.