Одеська прем’єра стрічки «Під смертельним небом: Східний фронт України» – автори розповіли про правду на війні (фото)
Фосфорні та касетні бомби, які росіяни використовують проти цивільних, терор мирного населення, тортури - команда британських та американських журналістів зафільмували свідоцтва воєнних злочинів росіян на сході України. Зібрані свідоцтва спрямовані до Гааги. Прем»єра стрічки «Під смертельним небом: Східний фронт України» відбудеться в Одесі сьогодні о 18.00.
Головна редакторка Української Служби Інформації Тетяна Милимко поспілкувалася з авторами документального фільму.
Покази документальної стрічки «Під смертельним небом: Східний фронт України» вже відбулися в Сан-Франциско, в Голівуді, Лондоні та Києві; стрічку також відібрано на Канський кінофестиваль.
Проте, автори фільму впевнені, що важливо демонструвати ці кадри не тільки закордоном, але й в самій Україні.
Режисер стрічки Кейлин Робертсон — засновник Byline TV (300 тисяч підписників у соціальних мережах) з 2020 року створив шість документальних фільмів про політику Великої Британії.
Він також режисував документальні фільми з культурних питань в США, Південній Африці та Австралії.
Кейлин Робертсон
У 2023 році його документальний фільм «Під смертельним небом: східний фронт України» став найкращим документальним фільмом на Міжнародному кінофестивалі та номінований на Каннському світовому кінофестивалі.
На заході дуже багато російської пропаганди. Робота над цією стрічкою була для мене важливою, аби показати світові правду. Усі свідчення воєнних злочинів росіян, які ми зафіксували, передано до Гааги, – розповів читачам УСІ Кейлин.
Кожний епізод фільму насичений емоціями, спогадами звичайних людей та враженнями самих авторів, які дихали запахами російських катівень, рятувалися з волонтерами та біженцями з-під обстрілів в районі Бахмута, застрягали в багні поблизу фронту.
Ще один учасник команди Пол Конрой – лауреат багатьох нагород, фотограф та кінорежисер з понад двадцяти п’ятирічним досвідом висвітлення військових конфліктів. У 2012 році, під час виконання завдання The Sunday Times в Сирії, Пол та легендарний воєнний кореспондент Марі Колвін були атаковані. Марі загинула, але Пол, важко поранений, вижив.
Пол Конрой
Ти маєш розуміти, що ти робиш на війні. Якщо ти приїхав фільмувати, фільмуй. Тут нема місця сумнівам та страхам. Так, ми всі люди. У нас є рефлекси, але на війні це може тільки нашкодити. Варто бути обережними та пам’ятати, навіщо ти сюди приїхав, – поділився з кореспондентом УСІ Пол Конрой.
До сміливих чоловіків долучилася американська письменниця і журналістка Заріна Забріскі.
Жінка приїхала до Одеси у перші ж дні повномасштабного вторгнення. Її літературні роботи про війну були представлені в The Paris Review, Orion Magazine, Longreads та інших виданнях. Вона зосереджена на викритті воєнних злочинів Росії, включаючи геноцид, масові вбивства, катування як інструмент контролю та озброєння атомних електростанцій. У 2023 році вона стала співпродюсером та знялася у документальному фільмі.
Заріна Забріскі
Одеса дуже важлива для мого серця, тому прем’єра тут для мене важлива також. Одеса далеко від Донбасу та ближче до Херсону. Але й атаки тут є, всі знають, що тут постійні атаки, але одесити мають подивитися, що є гірше та страшніше. Я хочу, аби їм ніколи не довелось бачити це на власні очі, – розповіла Заріна.
Документальну стрічку «Під смертельним небом: Східний фронт України» в Центрі Віри Холодної (Одеська кіностудія) 15 вересня о 18:00.
Вхід безкоштовний. Також можливе спілкування з авторами.
Українською перекладали стрічку одесити Влад Маслов та Артем Цинський.