Одеса – перша в Україні за кількістю виявлених розкрадань бюджету «фото»

Одеса – перша в Україні за кількістю виявлених розкрадань бюджету

Прокуратура продовжує розслідувати та направляти до судів позови щодо бюджетних витрат. Деякі з них здійснювались за попередньою змовою злочинними групами та завдали великої шкоди державі.

Про це на брифінгу повідомив голова прокуратури Одеської області Сергій Костенко.

За останні дев’ять місяців до суду скеровані 25 обвинувальних актів щодо дії організованих злочинних груп. Серед них – угрупування, яке шахрайським шляхом заволоділо цілою низкою земельних ділянок та об’єктів нерухомого майна, в тому числі держпідприємства «Чоразморшлях», спричинивши державі збиток у сумі 46 млн грн. Майно повернули державі, ще 45 млн грн конфісковали у злочинців.

Бюджетна система

Спрямовані до суду обвинувальні акти у 52 кримінальних впровадженнях. У порівнянні із минулим роком цей показник збільшився на на 27%. У розкраданнях були задіяні посадові особи ТОВ «Одесаміськбуд», Одеського морського торгівельного порту, Одеського обласного центра медицини катастроф, а також Ширяївський селищний голова. За словами Костенко, за цей період у 7 разів збільшилась сума заявних позивних вимог у справах бюджетної сфери.

Так, за позовами прокуратури відкриті провадження за порушеннями на суму 1 млрд 100 млн грн.

Ці позови розглядаються, багато з них задоволені, за якими або попереджені незаконні витрати з бюджету, або будуть стягнуті ті кошти на користь держави, – додав Костенко.

Моніторинг закупівель

Наразі 13 кримінальних впроваджень, які стосуються порушень при закупівлях у системі ProZorro, на суму 1,1 млрд гривень, скеровані до судів. Попереджене незаконне витрачання 59 млн грн. Наприклад, у міській клінічній лікарні №11 намагалися присвоїти на тендерах 84 млн грн.

Корупційні схеми

В 2022 році Одеською обласною прокуратурою скеровані 100 обвинувальних актів за фактами корупційних дій, два з яких були скоєні у складі організованих злочинних груп. Так, в управлінні соціального захисту населення Белгород-Дністровській райадміністрації привласнювали бюджетні кошти, які були призначені для різних видів соціальних допомог та підтримки малозабезпечених верств населення. Таким чином посадовці розікрали 4 млн 400 тис. грн.

На здирстві був помічений і начальник Одеської об’єднаної дирекції залізничних перевезень АТ «Укрзалізниці». Посадовець вимагав 25 тис. грн за невжиття заходів щодо припинення торгівлі продуктами харчування на залізничному вокзалі та у потягах.

Викрито лікаря міської клінічної лікарні №11, який вимагав від пораненого військовослужбовця 15 тис. грн за проведення операції.

Ведеться робота щодо протидії правопорушень, пов’язаних з корупцією. Це адмінпротоколи. 129 осіб вже притягнуто за адмінпротоколи у відповідальності у вигляді штрафу – це другий результат по державі, – розповів Костенко.

Земельні злочини

Незважаючи на воєнний стан, порушення у земельній сфері залишаються поширеними. До суду скерований обвинувальний акт щодо колишнього голови Кілійськогої державної адміністрації. Посадовець незаконно передав шість земельних ділянок на узбережжі Чорного моря у приватну власність для дачного будівництва.

Він завдав шкоду державі на 3 млн грн. Пов’язаний з ним “чорний реєстратор” з цього ж району незаконно вніс недостовірні відомості та у приватну власність перейшли 37 земельних ділянок. Причому ці ділянки знаходяться на території Дунайського біосферного заповідника. Взагалі це заборонено щодо господарського використання, – проінформував Костенко.

Проводиться й робота по поверненню незаконно вилучених у держави земель. Сьогодні намагаються повернути 6 тис гектарів, вартістю понад 2 млрд грн.

Маються на увазі держпідприємства, які входять до системи національної академії аграрних наук. На жаль, масштаби розкрадання там не тільки земель, але й іншого майна вражають. Це дослідне господарство імені Суворова, Новоселівське, Таїровське, Одеське обласне підприємство по племенній справі, Державний ширяєвський управний центр. Насьогодні вже повернуті 207 га земель, – зазначив Костенко.

Службові злочини

Прокуратура скерувала обвинувальний акт до суду щодо дій капітану порту «Південий» під час аварії судна DELFI. Екс-чиновника будуть судити за службову халатність. За словами Костенко, колишній капітан у листопаді 2019 року не вжив необхідних заходів та належним чином не оцінив загрозу виникнення надзвичайної ситуації у вигляді дрейфу неконтрольованого технічно несправного судна Delfi, яке без необхідних документів перетнуло державний кордон України в зоні його відповідальності.

Масова загибель дельфінів

За даними прокуратури, наразі на узбережжі Одеської області зафіксовано 95 мертвих ссавців. Відкрите кримінальне впровадження за статтею «екоцид».

Ми розуміємо, що їх набагато більше. Сьогодні проведені розтини шести трупів дельфінів, за якими вилучені відповідні зразки. Вони направлені до спеціалізованих інститутів в Італії та Німеччині, та нам повинні надати висновки щодо причини смерті цих тварин. Насамперед, є версія , що вона повязана із масовим застосуванням сонарів з боку збройних сил російської федерації, які пошкоджують всі органи дельфінів і це призводять до їх загибелі, – зазначив Костенко.

Представники прокуратури також надали інформаційні запити до Болгарії, Туреччини та Румунії, щоби дізнатись, чи були зафіксовані факти смерті дельфінів у цих країнах.

Раніше на USIonline.com

Ідентифіковані російські командири, які наказали бити ракетами по ЖК «Тірас» – Костенко

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.