Обурлива реакція відвідувача на ветеринара з протезами в Одесі: ветеран та психолог прокоментували інцидент (відео)

У середу, 3 липня, відвідувач одеської ветклініки «Айболить» агресивно відреагував та облаяв матюками ветеринара: чи тому, що на війні лікар втратив ноги, зараз пересувається на протезах та йому важко стояти, чи просто тому, що він воював. Цей інцидент обурив суспільство, порушив питання повернення ветеранів війни до цивільного життя та роботи, а також привернув увагу поліції.

З ветераном та психологом щодо конфлікту поспілкувався кореспондент Української Служби Інформації.

Дивіться відео на нашому Youtube-каналі.

Вже за кілька годин особу агресивного відвідувача було встановлено. Цим чоловіком виявився 38-річний одесит Вадим Шевеленко, який є власником компанії «Одесаспеценерго», причетної, за ствердженням розслідувачів «Наші гроші», до корупційного скандалу щодо завищених цін на водогін для Миколаєва, а також є позаштатним радником віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної. Наразі Вадим Шевеленко попросив вибачення у ветерана ЗСУ Олексія Притули, посилаючись на непорозуміння. Але його вже внесли у базу «Миротворця», звільнили з посади речника Стефанішиної, притягли до адмінвідповідальності та він сплатить штраф.

Цей інцидент та агресивна реакція відносно насамперед, пораненого військового, а вже в другу чергу лікаря-ветеринара, порушили в суспільстві питання реакції та ставлення співгромадян до повернувшихся з війни ветеранів.

В суспільстві багато агресії. І це стосується не тільки військових, а й взагалі всіх людей. І коли є така агресивна реакція, я можу порадити все ж таки не звертати увагу, тому що агресія породжує агресію. Це може тільки підвищити рівень конфлікту. Просто потрібно сприймати це спокійно, з розумінням, що зараз так дуже багато людей можуть афективно реагувати на все, – пояснив психолог Микита Пермяков.

Але ж у повернувшихся з фронту поранених військових є більше підстав мати постравматичні стресові розлади психіки, які можуть буди ускладнені ще й контузіями.

Більшість людей в Одесі та й в Україні сприймає людей незалежно від того, чи є інвалідність чи поранення, чи є ПТСР, чи є бойові дії, людина по формі – чи ні. Вони все ж таки сприймають чи є вдячність за ту роботу, те діло яке виконують наші військові та виконували наші ветерани. Це такий рівень, який потрібно відчувати. Але все ж таки, коли ми кажемо про ПТСР, акубаротравми (або контузії), то нормальна реакція військового скоріше за все неможлива, бо це реактивний процес. Це реагує психіка і нічого зробити неможливо, – пояснив психолог.

Попре це ветеран ЗСУ повівся адекватно. Його таке ставлення більш здивувало, чим роздратувало.

Конкретно в моєму випадку це вперше. Це дивно. Я взагалі ніколи не бачив конкретного негативу в свій бік. Можливо, мені щастило, можливо я вже збудував бар’єр та не звертаю уваги на якісь речі, але це прям компенсувало все те, чого раніше не було, – розповів УСІ Олексій Притула.

Інші відвідувачі ветклініки, які приходять з вихованцями до Олексія як лікаря на прийом, розуміють, що йому складно стояти.

Я зможу встати, але свою роботу я зробити не зможу. Зазвичай я опускаю крісло, під’їжджаю і встаю коли собака на столі. Якщо я не можу подивитися, то прошу і її (собаку) підіймають на стіл. Чи я прошу асистента. Це логічно, це абсолютно нормальний прийом. Кожний прийом саме так протікає. Це можуть підтвердити всі мої клієнти-пацієнти, – пояснив він.

Тобто Шевеленко з собакою – це перший пацієнт з агресивно-неадекватною реакцією на його обмежену можливість стояти.

Просто хвора, невихована людина. От і все. Я не бачу в цьому ніякого політичного контексту. Ми ж не звертаємо увагу, наприклад, на людей які ходять та лаються матом, чи голі ходять по вулиці. Я б його навіть не чіпав, бо не бачу якогось політичного контексту, – висловив думку щодо інциденту відвідувач веткліники Павло.

Сам ветеринар вважає що така неадекватна реакція на протези — це виключно питання виховання батьками ставлення до інвалідів і не пов’язана з війною.

Всі люди, які хотіли щось зрозуміти, все давно зрозуміли, ще задовго навіть до 2014 року, без прив’язки до війни. Бо це нормально, коли людина в інвалідному візку, це нормально коли людина на протезах. І це не круто, не класно, це просто нормально. Тут нема що пояснювати. Той хто не хоче цього знати, той не зацікавиться, – пояснив свою думку Олексій Притула.

Саме тому досвідчений ветеринар, ветеран ЗСУ звернувся до суспільства щодо розголосу цього конфлікту та до поліції з заявою щодо неподобаючої поведінки у громадському місці.

Щодо вибачення, то Олексій вважає, що вибачитися за те чому немає логічного пояснення неможливо та хай краще кривдник перерахує гроші на потреби військових.

Коли ми бачимо людину, яка є по формі, або не по формі, але ми знаємо, що ця людина військова, то маємо сприймати її з позиції вдячності. Як можна подякувати людині: можна кивнути головою, можна прикласти ругу до серця, і всі військові розуміють, що це про вдячність, можна сказати «Дякую за вашу роботу, дякую за службу!». Також, якщо є бажання зробити щось приємне для людини — пригостити, пропустити в черзі, поступитися місцем, щоб людина присіла, то необхідно спитати чи потрібно це військовому. Не потрібно нав’язувати добро, – пояснив психолог.

Щодо ветеранів з інвалідністю, то потрібно розуміти, що такі люди намагаються зробити так, щоб оточуючи сприймали їх на рівні інших, тобто повноцінними членами суспільства.

Ми повинні сприймати людей с протезами саме так, як сприймаємо інших оточуючих. Потрібно казати дітям, що це також є нормою, бо Одеса йде шляхом інклюзивності. Частина інклюзії — це і є нормальне сприйняття людей, які мають певні вади, – пояснив психолог.

Раніше на USIonline.com

Одеський ветеринар, який втратив ноги на фронті, повернувся до роботи

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.