Герой оборони: як артилерист відбив потенційну висадку ворожого десанту в Одесі «фото»

Герой оборони: як артилерист відбив потенційну висадку ворожого десанту в Одесі

Події відбувалися 21 березня 2022 року, коли до Одеси наблизилася російська ескадра, ворожі кораблі почали обстріл нашого міста.

Відбити атаку, яка цілком могла завершитися десантуванням ворога на одеське узбережжя, і таким чином захистити Одесу від нападу з моря зміг артилерист Денис Дідичук. Про це повідомляє “Думська“.

Історія

На початку вторгнення росіяни казали, що готуються захопити Одесу з моря. На одеському узбережжі є декілька ділянок, які придатні для висадки морського десанту. Наші захисники звернули на них увагу та підготували позиції. Проте загроза була реальною.

На одному з таких напрямків знаходився реактивний артилерійський взвод 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу, яким командував тоді ще старший лейтенант Денис Дідичук.

Про події 21 березня 2022 року він згадує, як про одну з багатьох сторінок своєї військової біографії.

В той день ескадра з восьми російських кораблів зупинилася неподалік Одеси. Два з них наблизилися до міста і з відстані приблизно 15 кілометрів відкрили вогонь в бік десантонебезпечної ділянки узбережжя.

Спочатку прильоти були в кількох сотнях метрів від берега,  потім все ближче і ближче. Я зрозумів: прострілюють фарватер, щоб викликати детонування морських мін і створити безпечний коридор для висадки, — згадує Дідичук,

Потім вогонь перенесли на берег. На очах артилеристів ворожі снаряди нищили житлові будинки, які мали нещастя опинитися на зручному для десантування клаптику узбережжя. Саме тоді взвод Дідичука отримав наказ — відкрити вогонь на придушення противника.

Отримавши інформацію про положення та напрямок руху найближчого корабля, Дідичук зробив розрахунки для стрільби. У визначений час з відстані 15 кілометрів дві бойові машини здійснили залп — випустили по чотири реактивних снаряди.

Сталося диво: спостерігачі зафіксували вибух і стовп диму, який піднявся над кораблем. Ворога вдалося вразити з першого залпу, – каже захисник.

Повністю знищити ракетний фрегат (це, як з’ясувалося пізніше, був «Адмірал Ессен») одним влучанням, на жаль, не вдалося. Проте приліт ракети з «Граду» — це завжди неприємно, а коли навкруги холодне море — тим більше. Дідичук красномовно пояснив незваним гостям, що їм тут не раді.

Російські моряки вочевидь одразу все зрозуміли, відійшли далі від берега й більше не поверталися.

Саме так, завдяки майстерності артилеристів 28-ї окремої механізованої бригади був зупинений артилерійський обстріл і — цілком можливо — відбита спроба висадки ворожого десанту в Одесі.

Біографія

Денис Дідичук у збройних силах з 11 листопада 2011 року. Почав службу солдатом-строковиком.

Вважаю, тоді мені пощастило потрапити до армії: в ті часи це було досить складно, – згадує військовий.

Потім він підписав контракт, засвоїв професію артилерійського розвідника, служив у 26-й окремій артилерійській бригаді, в гаубичному самохідному підрозділі.

Після двох років служби Денис поступив до Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Як один з кращих випускників отримав можливість обрати місце подальшої служби. Обрав реактивну батарею 28-ї бригади, що дислокувалася неподалік Одеси.

З початку повномасштабного вторгнення офіцер захищав Одесу, потім воював на півдні, серед перших увійшов до звільненого Херсону.

На початку 2023 року капітан Дідичук отримав нове важливе призначення і став командиром реактивної батареї новоствореної 21-ї окремої механізованої бригади.

Зараз капітан та його підлеглі успішно виконують бойові завдання на сході України. Командир задоволений роботою своїх бійців: кількамісячне інтенсивне навчання було ефективним.

Що стосується бою 21 березня 2022 року в Одесі — за цей вчинок, який обов’язково увійде до новітньої історії Одеси, жодних нагород і навіть подяки Денис Дідичук поки не отримав.

Але це, можливо, був найважливіший епізод оборони нашого міста у цій війні.

Раніше на USIonline.com

Війна. День 587: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.