Нові домівки для лелек: енергетики встановлюють спеціальні платформи для гнізд на Одещині (фото, відео)

На Одещині енергетики підготували для лелек нові безпечні домівки. В ДТЕК кажуть, що птахи полюбляють облаштовувати гнізда на лініях електропередачі, але таке сусідство є небезпечним для них і шкодить електромережам. Щоб вберегти літунів, фахівці встановлюють під гніздами лелек спеціальні захисні платформи.

Як проходить процес встановлення захисних платформ для гнізд лелек, бачила фотокореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Як пояснили орнітологи, в Україні найбільша популяція білих лелек у Європі – 30 тис. пар. Бували випадки, коли птахи напряму зіштовхувались з електричними мережами, під час підльоту чи у самих гніздах. Проте конструкції, встановлені енергетиками, захищають птахів від ураження електричним струмом, а електромережі — від коротких замикань, можливого обриву проводів та перерв в електропостачанні.

З початку 2023 року у рамках проєкту «Лелеченьки» на Одещині встановлені понад 20 захисних платформ для білих лелек. До кінця грудня фахівці планують встановити ще 15 таких майданчиків. Всього, за три останніх роки «ДТЕК Одеські електромережі» разом з екологами та дослідниками натуралістами і за підтримки небайдужих громадян встановили 186 платформ. За попередніми підрахунками екологів, це зберегло життя понад 700 птахам.

За словами директора Одеського зоопарку Ігоря Бєлякова, лелека вважається одним із найкрасивіших символів України. Тому подбати про збереження природи – наш обов’язок.

У людей душа радіє, коли вони бачать лелеку біля своєї оселі. Хочу висловити щиру подяку компанії ДТЕК, за те що вони, відновлюючи електромережі, дбають про тваринний світ. І в рамках програми «Лелеченьки» встановлюють платформи для гнізд білого лелеки. І я тепер буду пишатися, що у мене є своє іменне гніздо, – зазначив директор Одеського зоопарку Ігор Бєляков.

Підтримати екопроєкт з облаштування безпечних гнізд для лелек може кожен охочий.

В мене є іменне гніздо на платформі в рамках проєкту «Лелеченьки». Я відчуваю щось таке тепле, добре, позитивне. Від мене та лелек кажемо дякую. Вони прилетять і будуть жити у цьому гнізді, – поділився народний артист України Борис Барський.