Національний банк України випустив монету «Опішнянська кераміка» (відео)
НБУ ввів в обіг тиражем 75 тисяч штук нову пам'ятну монету номіналом 5 гривень - «Опішнянська кераміка». Вона присвячена традиційному гончарному мистецтву, що сформувалося в селищі Опішня на Полтавщині і бере свій початок ще з XVII століття. Монета стала продовженням серії «Українська спадщина». У 2012 році опішнянська кераміка була внесена до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Це засвідчує її значущість як складової культурної ідентичності.
Про це повідомили у Національному банку України.
На аверсі монети в центрі зображено зооморфну скульптуру «Лев» авторства Василя Омеляненка, відомого українського гончара з Опішні (елемент оздоблення – кольоровий друк). Обабіч скульптури розміщено фрагменти характерного наліпного декору зооморфної скульптури.
На реверсі представлена стилізована композиція, сформована з елементів традиційного орнаментального декору опішнянських глиняних виробів, зокрема тарелей – справжніх перлин українського народного мистецтва, які ніби виходять за межі однієї з них. У верхній частині монети – напис «Опішнянська кераміка».
Дизайн монети створила Аліса Іванова, скульптори: Анатолій Демяненко, Володимир Дем’яненко.
Монета виготовлена з нейзильберу. Її можна придбати в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ.
Раніше на USIonline.com —
Україна отримала перемогу на міжнародному конкурсі «Монета року»
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.