Україна отримала перемогу на міжнародному конкурсі «Монета року» «фото»

Україна отримала перемогу на міжнародному конкурсі «Монета року»

Дві монети дизайну українських художників стали найвидатнішими на міжнародному конкурсі від World Coin News.

Про це пише Numismatic News.

Цього року конкуренція для учасників була жорсткою, і особливо вирізнялися Україна, Канада та Австрія, які вирвалися вперед із кількома перемогами.

У фіналі із великим відривом перемогла українська монета номіналом 5 гривень, випущена з нагоди 30-річчя відновлення Незалежності України. Вона стала «Найхудожнішою».

На аверсі монети з нейзильберу зображені лелеки, що летять над полем із традиційними українськими візерунками вишивкою. На реверсі зображена вишита смуга, що нагадує нитку ДНК, що символізує національний код. Автором ескізу цієї монети став відомий український художник Олег Шупляк.

Окрім цього, Україна також привернула увагу журі конкурсу у категорії «Найкраща сучасна подія» завдяки монеті номіналом 10 гривень, присвяченій 25-річчю Конституції України.

Композиція на срібній монеті відтворює складений пазл, контурами якого є мікротекст із цитатами окремих статей Конституції України, а силуетні фігури на монеті уособлюють народ України. Автор ескізу цієї монети – київський художник Владислав Яровий.

Раніше на USIonline.com

Одеський музей отримав скарби, які намагались незаконно вивезти за кордон

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.