Мобілізація жінок – не примусова, а добровільна: у ТЦК розʼяснили що до чого «фото»

Мобілізація жінок – не примусова, а добровільна: у ТЦК розʼяснили що до чого

Територіальні центри комплектування надали пояснення щодо військового обліку жінок, наголосивши: мова не йде про масову мобілізацію, а про облік кадрового резерву, насамперед у медичній галузі.

Про це повідомляє Судово-юридична газета, передає Українська Служба Інформації.

У ТЦК зазначають, що обов’язковому взяттю на облік підлягають жінки з медичною або фармацевтичною освітою, які відповідають вимогам за віком і станом здоров’я. Такий облік потрібен для узагальнення інформації про наявних фахівців, яких держава може залучити у разі потреби.

Водночас у відомстві підкреслюють: навіть за умов воєнного стану жінки можуть бути призвані на службу або залучені до робіт із забезпечення оборони лише добровільно – після подання особистої заяви до ТЦК.

Навчальні заклади, де навчаються майбутні медики та фармацевти, зобов’язані передавати до ТЦК списки студенток ще до завершення навчання, а також після отримання ними дипломів. Ці дані використовують для внесення інформації до державного реєстру військовозобов’язаних, без визначення придатності до служби.

Після завершення навчання жінки з відповідною освітою мають у встановлений термін звернутися до ТЦК за місцем проживання, щоб пройти медичний огляд та оформити військово-облікові документи.

Що стосується жінок інших спеціальностей, споріднених із військовими, – вони можуть ставати на облік виключно за власним бажанням. Також роботодавці зобов’язані інформувати ТЦК про працівниць-медиків, які ще не перебувають на обліку.

Чинні правила не передбачають примусового залучення жінок до війська, – додають в ТЦК.

Раніше на  USIonline.com

В інформпросторі зменшилася кількість згадок про мобілізацію та ТЦК, але їхній тон сягнув емоційного піка — дослідження 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.