«Міжнародні спонсори війни»: як китайські камери передають інформацію окупантам «фото»

«Міжнародні спонсори війни»: як китайські камери передають інформацію окупантам

Мільйони пристроїв відеоспостереження в Україні були виготовлені китайськими компаніями, частку в яких має влада Китаю. Експерти прийшли до висновків, що хмарне сховище може передаватися відповідним спецслужбам Пекіну - дружнього до Кремля.

Чому це може бути небезпечно, особливо в умовах великої війни з Росією – розбирався журналіст-розслідувач проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми» Кирило Овсяний разом з IТ-фахівцями.

В Україні масово використовують камери китайського виробництва. На першому місці за поширеністю – вироби китайської компанії Hikvision. На другому місці – Dahua, теж Китай. Імпорт продукції обох компаній у США заборонений, бо це «загрожує національній безпеці».

В Україні вони внесені до списку «міжнародних спонсорів війни». Але китайські системи відеоспостереження не заборонені до продажу і продовжують функціонувати по всій Україні. Через порівняну дешевизну, саме їм масово віддають перевагу українці для побутового використання. До того ж, поширені вони і на рівні державних систем безпеки – зокрема у «Безпечному місті».

Експеримент «Схем» продемонстрував, наскільки ці камери є вразливими до зовнішніх хакерських атак, метою яких є доступ до персональних даних та секретної інформації.

Саме ці камери регулярно ломають російськи спецслужби, щоб відстежити роботу українського ППО. Умовному хакеру треба близько 15 хвилин, щоб отримати доступ до незахищеного китайського пристрою, підімкненого до інтернету.

Більш детальніше про це читайте за посиланням 

Раніше на USIonline.com

«Великий Брат» нас бачить: російські спецслужби роками отримували відео з камер спостереження по всій Україні

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.