Ментальне здоров’я зіпсоване війною: в яких закладах Одеси надають реабілітаційну допомогу «фото»

Ментальне здоров’я зіпсоване війною: в яких закладах Одеси надають реабілітаційну допомогу

Війна - це завжди про травми, фізичні та психологічні. Людині в травмі взагалі важко визначитися з фахівцем. В Одесі безоплатню реабілітацію надають у Центрі ментального здоров'я та Багатопрофільному шпиталю ветеранів.

Про це на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa розповіли Олена Тараканова, завідувачка відділення реабілітації Багатопрофільного шпиталю ветеранів, та Ганна Велічко, керівниця центру ментального здоров’я, завідувачка відділу психосоціальної підтримки, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Галузь реабілітації в Одесі почала стрімко розвиватися після 24 лютого. Мета реабілітації для кожного різна. Для когось це – просто ходити чи не прокидатися від нічних кошмарів. Для жінок-військових це косметичний аспект – вони прагнуть позбавитися шрамів. Особливо необхідність реабілітації стосується військових, які повертаються з фронту. Потрібен цілий комплекс заходів, які допоможуть їм адаптуватись до мирного життя.

Фахівці багатопрофільного шпиталю для ветеранів на Фонтанській дорозі, 114 надають допомогу 3 години на добу. Реабілітація передбачає активну учать самого пацієнта у реабілітаційних сесіях. Це заняття з фізичним терапевтом, з ерготерапевтом (спеціалістом, який навчає людей жити після ампутацій та інтегрує людину в суспільство), з психологами, а також, за необхідності, з психіатрами. Таким чином забезпечується якісна і сучасна реабілітація. Пацієнти потрапляють до шпиталю ветеранів з етапу евакуації, або за направленням шпиталів. Це військові, які отримали мінно-вибухові травми (контузії), травми головного, спинного мозку, після травматичних уражень кінцівок, з посттравматичними нейропатіями, інсультами і навіть з загостреннями хронічних хвороб.

До центру реабілітації військових у шпиталі для ветеранів з початку року пройшли вже 650 військових, які потребували на ту чи іншу допомогу.

Наприклад, пацієнт – молодий хлопчик 25 років, утримав важке поранення голови, порушення функцій правої сторони. До того, як потрапив до нас, був в багатьох лікарнях країни, де реабілітацією ніхто не займався. У нього була ціль – навчитися сидіти й ходити. Для цього потрібно було займатися м’язами рук і м’язами пресу. І далі ми починаємо займатися ногами. Потом за допомогою спеціалістів ми навчаємо пацієнта ходити. Реабілітація цього пацієнта ще триває, – каже завідувачка шпиталю ветеранів Олена Тараканова.

З початком війни у цивільного населення теж з’явилися чи загострилися ментальні проблеми.

Коли ми виїжджали у військові частини, то не очікували активної участі в спілкуванні. Від населення сьогодні дуже багато звернень. Особливо від підлітків. Вони просять батьків, щоб відвели до їх психологів. Зараз кожний психолог має багато клієнтів. В нашому центрі є медицина онлайн. У нас навіть є дзвінки від літніх людей, які відчувають себе самотніми – каже Ганна Велічко.

Безоплатну психолого-психіатрічну допомогу та стаціонарну реабілітацію в Одесі можуть отримати всі категорії населення від 0 до 99 років в тому числі ВПО, родини військовослужбовців в Облцентрі психічного здоров’я на Канатній, 27, та на Воробйова, 9 та в Олександрівці.

Людина, яка звертається у центр ментального здоров’я, отримає комплексний підхід. Це не тільки допомога лікаря-психіатра, а й ще терапевта, офтальмолога, невропатолога, стоматолога. Тобто, будь-яку допомогу, на яку потребує.

Раніше на USIonline.com

В Одесі почав роботу сервісний центр – Хаб для надання допомоги ветеранам (фото, видео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.