Майстрині вишили мапу Херсонської області (фото, відео)

Презентація вишивки пройшла в Одесі.

На заході побував фотокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

Проєкт «Наукою вишиваємо Україну!» стартував у серпні 2022 року. Майстрині кожного регіону почали вишивати фрагменти мапи України, з яких згодом зберуть суцільне полотно.

Це буде мапа розміром п’ять на три метри, для створення якої використають сім кілометрів ниток різних кольорів. Кожний фрагмент мапи буде вишитий із використанням кольорових комбінацій та технологій, притаманних певному регіону України, — розповіли автори проєкту.

Долучились й майстрині співробітниці Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства. Вони вишивали мапу Херсонської області.

Директор інституту Раїса Вожегова розповіла, що колективу вдалось виїхати з окупації.

Незважаючи на те, що ми знаходимось в Одесі, сьогодні представляємо Херсонщину. Цей проект актуальний у цей час. Ми одними з перших вишили мапу нашого регіону, як нам розповіли організатори. Вже зшиту з усіх регіонів мапу України розмістять у Верховній Раді. Оскільки кожен регіон має свій особливий орнамент, на мапі Херсонщини можна побачити червоні та чорні кольори, півнів, — поділилась Раїса Вожегова.

Майстриня Олена Полагенько зазначила, що основний об’єм роботи вишивали три майстрині, які займались вишиванням майже кожен вечір.

Квіти на мапі — це шипшина, яка вважається оберегом Херсонської області. Традиційно ці квіти мають лікувальні властивості, здавна їх використували у побуті на Херсонщині, — розповіла Олена.

Раніше на USIonline.com

Рушник на згадку: історія майстрині, яка переїхала зі Слов’янська до Одеси (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.