«Квіти за відвалами»: в Одесі відкрили виставку картин загиблого військового Бориса Айзенберга (фото) «фото»

«Квіти за відвалами»: в Одесі відкрили виставку картин загиблого військового Бориса Айзенберга (фото)

Капітан четвертого стрілецького батальйону 28-ї окремої мехбригади імені лицарів Зимового походу Борис Айзенберг бився за Україну на східному фронті. До повномасштабної війни одесит займався озелененням вулиць та ландшафтним дизайном, був архітектором і художником, його знали як позитивну порядну людину і патріота своєї країни. Борис малював й на фронті, планував представити виставку, яку, на жаль, вдалося провести лише після його смерті.

«На нулі» Борис Айзенберг фотографував та малював рослинний світ українського лісостепу, його роботи побачила фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.

Батько військового, старший Борис Айзенберг поділився з УСІ, що експозицію  саме в Одеському художньому музеї, – саме тут роботи його сина, знайшли своє місце серед інших неперевершених витворів митців.

Боря, найталановитіший, і він художник. Втім, він не вчився на художника, але він самородок, в цьому плані. Перші його малюнки побачила моя дружина, коли Боря навчався у 10 класі, вона відкрила його зошит і побачила там малюсінькі малюнки. Ми побачили що він не просто малює, а дуже цікаво малює. Він подав документи з моєї подачі на будівельний, але він сам потім забрав і подав документи на архітектурний. Виявилось, що він талановитий художник і архітектор, будівельник, ландшафтник. Він поєднав ці напрями у своїй діяльності, – зазначив батько військового.

Спочатку Борис планував назвати виставку «події у Бахмуті очима художника». Її мета – розповісти про прекрасне побачене там: рослинний світ та природу, продемонструвати, що навіть у самому аді можна знайти красу. Борис сам займався організацією експозиції, розповідає Айзенберг старший. Малюнки з акварелі планували оформити на ящиках з боєкомплектів.

Виявляється була іще одна, третя назва виставки «Під прицілом». Тоді Боря був жив, але зараз ні, і тому ми змінили назву виставки, – зазначив батько військового.

Вирощування рослин, створення прекрасних паркових зон і ландшафтний дизайн були справою, яка захоплювала Бориса Айзенберга протягом усього його життя, додав батько військового. У розпліднику Бориса було понад 300 видів рослин, які він привозив звідусіль. До своєї трагічної загибелі він активно працював над проэктом саду на задньому дворі художнього музею після його реконструкції.

Там повинна реконструкція відбутися, він промальовував у себе, каталог рослин, які будуть там висаджені. Поки що ці роботи призупинені, але у квітні місці під час відпустки Боря виконав завдання Міноборони та вручив 24 медалі, крім цього він висадив три великі кедри у парку Шевченко і сюди у худмузей повинен був на фасаді висадити клени. Втім, зараз змінено рішення на висадку кедрів, які підкреслять цю гарну будівлю і це буде на віки, – зазначив Борис Айзенберг.