Коронавірус: в Одесі повернуть масочний режим «фото»

Коронавірус: в Одесі повернуть масочний режим

 За останні два тижні серпня захворюваність на COVID-19 в Одеському регіоні зросла більш ніж у два рази.

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Левон Нікогосян.

За його словами, останній тиждень спостерігається велика кількість госпіталізацій за підтвердженим діагнозом COVID-19 в одеську інфекційну лікарню. Зараз у медзакладі знаходяться більше 100 пацієнтів.

Це говорить про те, що ковід став протікати ще тяжеліше для наших пацієнтів, тому вони лікуються не амбулаторно, а у стаціонарі, – зауважив Левон Нікогосян.

Він також додав, що вакцинація — це єдиний спосіб уникнути тяжкого перебігу хвороби та летальних наслідків. В Одесі від COVID-19 можна зробити щеплення в Центрах первинної медико-санітарної допомоги, де працюють 16 кабінетов вакцінації.

Якщо у вас навіть немає декларації із сімейним лікарем, якщо ви переїхали до нашого регіону, ви можете теж пройти вакцинацію в центрі ЦПМД. Це безкоштовно і немає ніяких черг. У наявності є вакцини CoronaVac та Pfizer, – зазначив голова департаменту.

В регіоні домінує штам «Омікрон». Із зростанням захворюваності, зауважив Нікогосян, у місті планують повернути масочний режим, ці міри зараз узгоджуються в департаменті охорони здоров’я.

Специалізовані ковідні відділення на сьогодні працюють у чотирьох опорних лікарнях міста: це Одеська інфекційна лікарня, міська лікарня №5, Пологовий будинок №2 та дитяча міська клінічна лікарня №3 – усі вони забезпечені оснащеними підвалами.

Там є і ліки, і питна вода, є койки. Так що все це є в оснащених підвалах для наших пацієнтів. У всіх цих лікарнях працюють кісневі станції, хочеться надіятися, що проблем з киснем не буде у цьому році. Але, взагалі, треба йти та вакцинуватися, і знати, що ви захищені від ковіду, – підкреслив Нікогосян.

Нагадаємо, в Одесі продовжує працювати цілодобовий ковідний колл-центр за номером «15-50». Спеціалісти центру виїжджають до дому пацієнтів, щоб встановити точний діагноз захворювання за допомогою ПЛР-тестів.

Раніше на USIonline.com

До Одеській області повернувся COVID-19 – захворюваність зростає

До Одеській області повернувся COVID-19 – захворюваність зростає

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.