До Одеській області повернувся COVID-19 – захворюваність зростає «фото»

До Одеській області повернувся COVID-19 – захворюваність зростає

Причиною погіршння епідеміологічної ситуації з COVID-19 є домінування циркуляції штаму «Омікрон», який має високу контагіозність.

Про це у ході брифінга з журналістами розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Наталія Одарій-Захар’єва.

По її словам словам, вірус нікуди не зник, він мутує та зараз знов поширюється на території регіону. Так, протягом минулого тижня в Одеській області вже підтвердили 312 нових випадків захворювання.

Доречі, вірус повернувся з одного випадку. А потім зареєстрували три, і пішло. Порівняно з попередньою захворюваність зросла на 44%, – зазначила Одарій-Захар’єва.

Наталія Одарій-Захар’єва

В регіоні домінує штам «Омікрон», який за словами медиків, має високу контагіозність. Так, зараз в лікарнях області на стаціонарному лікуванні з гострою респіраторною хворобою COVID-19 перебувають 145 паціентів, з них з підтвердженим діагнозом — 80, з підозрою — 65. Завантаженість ліжок складає 4%.

На сьогодні за кількістю нових випадків за останній тиждень наша область посідає друге місце в Україні після Чернівецької. Інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення за тиждень склав 13,2 проти 10,2 по країні в цілому. Що стосується летальності: за останній тиждень по Україні зафіксовано 16 випадків, на Одещині — 2. В цьому рейтингу наш регіон посідає 3 місце, — повідомив в. о. генерального директора “Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоров’я України” Віталій Гончаров.

Віталій Гончаров

Зараз на Одещині затверджено 28 закладів охорони здоров’я, визначених для госпіталізації хворих на гостру респіраторну хворобу, 10 закладів першої хвилі та 18 другої. Всі спеціалізовані заклади охорони здоров’я забезпечені киснем в повному обсязі. На даний час встановлені та введені в експлуатацію 30 кисневих станцій, з них 8 – за період воєнного стану, 4 – на етапі підключення.

По даним облздрава, з початку епідемії в Одеській області було зареєстровано більш ніж 330 тыс лабораторно підтверджених випадків, з яких летальних випадків зафіксовано 6 тисяч. Тому медики радять не нехтувати здоровям та пройти вакцинацію. На сьогодні по всій області працюють 122 пункти щеплення та 80 мобільних бригад. У наявності є вакцини Pfizer та CoronaVac.

Майже 50% дорослого населення отримали повний курс вакцинації – тобто мають два щеплення 890 тисяч осіб. Наразі також доступна друга бустерна доза для щеплення, але її, за словами лікарів, можуть отримати не всі, а лише люди похилого віку, люди з інвалідністю та особи від 18 до 59 років із численними хронічними захворюваннями.

Раніше на USIonline.com

Чому одесити роблять щеплення від інфекцій: страх ускладнень, стаціонарного лікування і свідомий вибір

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.