Кілійській завод УДП розпочав будівництво несамохідного флоту (фото) «фото»

Кілійській завод УДП розпочав будівництво несамохідного флоту (фото)

Баржі з великою вантажопідйомністю будуватимуть на Кілійському заводі з використанням конструкцій суден-донорів.

Про це повідомляє УДП.

Як зазначили в Українському Дунайському пароплавстві, будівництво флоту розпочато вперше за тривалий час. Наразі на Кілійському суднобудівно-судноремонтному заводі (КСРРЗ) триває підготовка до створення нового несамохідного судна з використанням донорських конструкцій.

На сліп підняті два перших ліхтери які виступають донорами. Визначені дефекти, розпочався ремонт із заміню металу.

Технологія будівництва барж типу SLG з ліхтерів-донорів не нова. Після розвалу ще радянської системи ліхтерних перевезень сотні ліхтерів залишились незатребуваними, оскільки використання цих невеличких суден довжиною лише 40 метрів у якості річкових барж економічно недоцільне. Але на основі ліхтерів можна створювати справжні баржі з великою вантажопідйомністю, – йдеться в повідомленні.

Нове судно, розповіли спеціалісти, будується шляхом конверсії – стикування двох ліхтерів через вставку, що вирізається із третього ліхтера.

Такі перші 18 барж з ліхтерів були побудовані у 1998-2000 роках. У 2001-2005 роках були випущені ще 20 суден на основі вже удосконаленого проєкту UDP SLG.

Проект розроблений спільно Кілійським заводом та Морським інженерним бюро.

Тривалий час будівництво не проводилося. У 2017 році запланували зробити ще 40 суден, проте у підсумку Кілійський завод виготовив лише дві баржі SLG-21 та SLG-22, побудовані за проєктом ТОВ «ГРАНД ІНЖИНІРИНГ», – додали в пароплавстві.

Наразі в УДП залишилося 86 ліхтерів. Частина здається в оренду, проте більшість простоює, забираючи кошти УПД за якірний збір або на аварійні ремонти.

Плануємо у найближчі 2-3 роки повністю закрити питання ліхтерів: всі судна, які ще перебувають у задовільному технічному стані будуть «перетворені» на баржі. УДП має отримати ще 5-6 баржевих караванів, – розповіли в УДП.

Як повідомляла УСІ раніше, наприкінці 2022 року Кілійський суднобудівно-судноремонтний завод завершив ремонт теплоходу «Херсон».

Раніше на USIonline.com

Судноремонтний завод на Одещині перейшов на повні капітальні ремонти барж (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.