Керівництво одеського Будинку вчених незадоволено роботою ДСНС в ніч атаки «фото»

Керівництво одеського Будинку вчених незадоволено роботою ДСНС в ніч атаки

В ніч на 23 липня, коли росіяни атакували історичний центр Одеси, постраждав і Будинок вчених. У будівлі працювали співробітники ДСНС. Керівництво палацу має критичні зауваження щодо роботи вогнеборців.

Про це під час брифінгу 25 липня висловила директорка Будинку вчених
Світлана Жекова, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

За інформацією керівництва, Будинок вчених архітектурних руйнувань не зазнав, однак пошкоджені всі зали, вікна, стелі. Рояль, меблі збереглися, інде пошкоджені ніжки стільців.

Вважаю, що у ДСНС мають бути зв’язки з департаментом охорони об’єктів культурної спадщини. Ми бачимо, що є наслідки руйнування не в результаті ракетного удару. Я вважаю, що ДСНС пробивалися у всі двері, які були закриті на ключі. Ключі знаходяться поруч. Охоронець просто мав дати ключ. Зручніше було б відкрити ці двері старовинні, аніж винести їх ногами. Облаштування позлітало – тепер дуже багато додаткової роботи. Такі проблеми, які б ми мали не допустити, – відзначила директорка Будинку вчених Світлана Жекова.

На фото : директорка Будинку вчених Світлана Жекова

 

Власники палацу додали, що до 23 липня будинок був в досить в гарному стані. Щороку виділялися кошти на його підтримку.

Останній капітальний ремонт проводився у 70-х роках. Близно 10 років тому реставрували фасад. Останні ремонтні роботи були проведені у травні – червні 2023 року.

Від редакції: Зазначимо, що у тих екстремальних обставинах рятувальники, ймовірно, просто не мали можливості чекати, коли їм відчинять двері – саме так відбувається на звичайних пожежах. А в умовах обстрілу – тим більше.

Раніше на USIonline.com

Росіяни розбили центр Одеси: картина руйнувань (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.