В Одесі створили унікальний ресурс для волонтерів, які шукають спорядження (відео)

На сайті зібрані характеристики та посилання на різні мілітарі-товари, які необхідні нашим бійцям задля Перемоги. За словами розробників, база даних була зібрана, враховуючи досвід волонтерів та військових.

Про це під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa повідомив історик-краєзнавечь та волонтер Олександр Бабіч.

Щоб допомогти рідним військових та волонтерам, які з допомагають бійцям на передовій, але не мають відповідного досвіду для цього, в Одесі створили спеціальний сайт Ukraineaidmanual, де докладно можна дізнатися необхідну інформацію про характеристики, ціни та призначення воєнного спорядження. На ресурсі також розміщенні посилання на перевірених поставників – як в Україні, так і в Європі.

Чоловік військовий пише дружині: «Мені потрібен мультітул», а звичайна українська жінка не дуже розбирається, що це саме є. І для того, щоб людина не витрачала нерви й сили, ми придумали давати такі чіткі зрозумілі коротенькі рекомендації, де купити, які оптимальні ціни, моделі саме для цього можуть бути корисними, – зазначив Олександр Бабіч.

Проєкт Ukraineaidmanual, або, як його ще називають самі розробники «Методичка волонтера», спрямований на посилення спроможності волонтерських організацій та дає змогу волонтерам швидко та професійно реагувати на звернення в умовах воєнного часу.

Перед тим, як створити сайт, автори проєкту багато працювали у сфері мілітарі-волонтерства та спілкувались із військовими. Отриманим досвідом вони вирішили поділитися з усіма, хто допомагає захисникам.

Найчастіше знайомі, родичі та друзі військових не можуть йому допомогти по двох моментах: по-перше, вони не знають, що шукати, бо не знають, що саме йому потрібно та яке воно має бути, а по-друге, де шукати. І тому військові можуть отримати не тієї якості допомогу, і розуміє, що гроші витрачені даремно. Або навпаки, коли вони отримують гіперболічно звеличену допомогу, що в нього задачі набагато менше. І ось ця розумна економія та допомога, ось це і був наш напрямок, – зазначив Олексій Білецький.

Аналізуючи громадську діяльність інших країн у цій сфері, автори проєкту прийшли до висновку, що інтерактивний ресурс став першим у світі та немає собі подібних, а також передає унікальний досвід української волонтерської діяльності.

Ми тут повною мірою новатори-піонери. Ніхто нічого подібного ще не робив. Ми пишаємося дійсно цим, – додав Олександр Бабіч.

Інформація на порталі постійно оновлюється, розробники вказали діапазон цін та посилання на перевірних постачальників, які вже знаходяться довго на ринку. Сайт доступний як для українських, так і для європейських та американських волонтерських організацій.

Скріншот з сайта

На цей час ресурс наповнюється, він ще повністю не готовий. На нашому ресурсі ми даємо не лише конкретні рекомендації по конкретним моделям, а ще даємо інформацію, як нашій аудиторії більш-менш розібратися з інформацією по цій темі, – розповіли волонтери.

Зазначимо, що це не перший проєкт розробників. Раніше волонтери випустили невеликий посібник по ідентифікації військової техніки окупантів для мешканців Херсонщини, які прагли допомагати ЗСУ виявляти ворожу техніку.

Раніше на USIonline.com

Одеський історик Олександр Бабіч про волонтерство, пам’ять і наслідки окупації

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.