І до нас дійшла війна: як Ізмаїл пережив перший обстріл з початку вторгнення (фото) «фото»

І до нас дійшла війна: як Ізмаїл пережив перший обстріл з початку вторгнення (фото)

Вночі другого серпня армія РФ атакувала Ізмаїл ударними дронами. Руйнувань зазнала будівля Морвокзалу та офіс Українського Дунайського Пароплавства. Також пошкоджені елеватор, зернові ангари, резервуари одного з вантажних терміналів, виробничі та складські приміщення порту, три заклади освіти, один заклад культури, 15 квартир в багатоповерхових будинках і десяток приватних будинків.

Кореспонденти Української Служби Інформації побували в місті, яке зазнало першого обстрілу з початку повномасштабного вторгнення.

Перша локація, яку ми відвідали – будівля Морвокзалу. На її капетальний ремонт у 2019 році було витрачено більше 50 млн грн.

Наразі сучасний багатофункціональний термінал перетворився на руїни. Площа перед будівлею засипана уламками скла та заліза. Люди приходять на місце обстрілу цілими родинами, діти бавляться з уламками фасаду, молодь – фотографується на фоні руйнувань. Дехто прогнозує – обстріли поновляться.

Це нас так вперше. І до нас докотилося. Я ось на літо онуків забрала з Києва, думала, тут безпечніше буде, а ось що робиться. Ми й не знали, що таке війна до цього дня, – каже жителька Ізмаїлу пані Олена.

Після Морвокзалу йдемо до так званої «склянки» – так місцеві називають будівлю УДП.
Фасад скляного 11-поверхового будинку повністю пошкоджено. На перших двох поверхах вночі унаслідок обстрілу зайнялася пожежа. Пошкоджені усі офісні приміщення.

Людей біля УДП теж чимало. Деякі дзвонять рідним за відеозв’язком та «хизуються», мовляв, дивись, і у нас є що показати. Охочих зробити селфі біля зруйнованого будинку теж хоч відбавляй.

Навпроти офісу УДП – приватні будинки. Вибуховою хвилею в них частково пошкоджено вікна. Люди прибирали уламки скла і ввечері.

Так страшно мені ще не було. Такі гучні вибухи! Я не зрозуміла, що це взагалі спочатку. Потім вибігла на двір, а там страхіття таке! Ми тут жили тихо, бо Румунія через річку, думали нас не будуть бомбити, – розказує місцева жителька Оксана.