Гирлом Бистре на Одещині пройшли вже 70 торгових суден «фото»

Гирлом Бистре на Одещині пройшли вже 70 торгових суден

За два тижні по гирлу Бистре у дельті Дунаю пройшли близько 70 торгових суден. Без звільнення острова Зміїний відновлення судноплавства цим каналом було б неможливим.

Про це заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков під час брифінгу у Медіацентрі України, повідомляє “Укрінформ”.

Наші Збройні сили остаточно повернули контроль над островом Зміїний. Там стоїть український прапор. Після цього ми відкрили гирло Бистре до Дунаю. Майже за два тижні близько 70 суден пройшли цим устом, – сказав він.

Після того, як на початку липня підрозділи ЗСУ завершили військову операцію із зачистки острова Зміїний від військ агресора, гирло Бистре стало відкритим для суден, що перевозять агропродукцію. У зв’язку з цім Адміністрація морський портів України планує поглибити гирло Бистре.

Вже пізніше, 23 липня, було досягнуто згоди про розблокування портів «Великої Одеси» для експорту українських зернових. Незважаючи на ракетний обстріл Одеського порту, угода має запрацювати, вважають в українському уряді.

Раніше на USIonline.com

Експорт зерна розпочнеться з Чорноморського морпорту

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.