Герой «Азовсталі»: в Одесі хочуть перейменувати вулицю на честь загиблого воїна «фото»

Герой «Азовсталі»: в Одесі хочуть перейменувати вулицю на честь загиблого воїна

Одеські добровольці пропонують перейменувати вулицю Махачкалинську на честь загиблого у Маріуполі командира снайперського підрозділу – Віталія Блажка.

Про це повідомив екскерівник Цивільного корпусу «Азов» в Одесі Олег Сімашко.

Організація добровольців Одещини внесла пропозицію перейменувати вулицю Махачкалинську на честь одесита, командира снайперського підрозділу полку «Азов» майора Віталія Блажка. Обрали саме цю вулицю, оскільки комісія міської ради внесла її до переліку топонімів, які незабаром будуть перейменовані, а Віталій народився і виріс у цих дворах.

За словами Олега Сімашко, Віталій починав добровольцем як снайпер, згодом сформував і очолив снайперський підрозділ полку «Азов». Протягом служби провів багато успішних операцій. У 2015 і 2017 роках був поранений. У 2019 році в бою втратив обидві стопи. Після протезування повернувся до строю. Захисник відмовився від оформлення інвалідності, оскільки тоді не зміг би служити на бойовій посаді.

Після повномасштабного вторгнення снайперський підрозділ Азову під його командуванням наніс великі втрати окупантам. За словами підлеглих Хват, окрім належного для його посади керування з пункту управління, регулярно перебував на позиціях і особисто вступав у вогневий контакт з противником, знищуючи живу силу. Одна пара його протезів згоріла, друга була зламана, тож пересувався на зламаних, — розповідає Олег Сімашко.

Віталій загинув 8 травня в укритті на «Азовсталі», яке не витримало удару важкої авіаційної бомби.

Зазначимо, командування військової частини вже надіслало клопотання щодо перейменування вулиці на честь Віталія Блажко. Пропозицію має розглянути історико-топонімічна комісія Одеської міськради.

Раніше на  USIonline.com

Маріупольська та Харківська: в Ізмаїлі перейменували низку вулиць 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.