Expo 2030: що треба зробити, щоб провести всесвітню виставку в Одесі  «фото»

Expo 2030: що треба зробити, щоб провести всесвітню виставку в Одесі 

Попри війну, Україна змагається за можливість провести Всесвітню виставку технічних досягнень Expo 2030 в Одесі. Зараз вже розроблена концепція - відбудова інфраструктури, екологічні матеріали при будівництві павільйонів, які будуть використовуватися і після закінчення заходу.

Про це розповіли на брифінгу в Ukraine Media Center Одеса.

Велику увагу у одеській концепції Expo 2030 приделили екологічності – при будівництві будуть використовувати сучасні матеріали та сонячні панелі.

Ми зробили акцент на тому, що інфраструктура буде базуватися на відбудові місцевих громад. Ми сподіваємося, що Expo 2030 стане тією можливістю, яка перетворіть Одесу на південний виставковий хаб. Ми проектували павільйони таким чином, щоби вони могли були використані і після закінчення Expo для різноманітних виставок. Також це передбачає різноманітні конференц-зали та інші приміщення для проведення різноманітних заходів. Чотири павільйони будуть побудовані таким чином, щоб їх можна було перебудувати для інших цілей, – розповіла директор Zaha Hadid Architects Мануела Гатто.

Спробу провести захід в 2030 році в Україні, попри те, що зараз тут війна, вважають доречною. Адже це дасть великий поштовх для економіки в майбутньому та розвитку громад.

Для того, щоби провести Odesa Expo 2030, нам потрібно заручитися підтримкою половини із 175 країн світу, потрібно отримати 86 голосів. Це якщо говорити практично. Але якщо говорити, що саме ми можемо зробити як суспільство, – чим більше ми покажемо міжнародному бюро, що цей проект для одеситів та всіх українців важливий, тим краще буде для проекту, – розповів заступник начальника Одеської обласної військової адміністрації Роман Григоришин.

Через рік вже стане відомо, в якої саме країні пройде Expo 2030.

Ми знаходимося в комунікації з міжнародним бюро, і вони запевнили нас, що у будь-якому разі Україна буде у рівних можливостях з конкурентами. Якщо війна не припиниться, то за правилами країна на другому місці може прийняти Expo. Для України важливо отримати право провести захід – це може бути яскравим проектом відбудови України, а саме півдня України, –  доповнив Григоришин.

Нагадаємо, що серед претендентів буде і столиця росії. Але країна-агресор відізвала свою заявку на проведення Expo 2030 у москві, коли з’явилася можливість, що їх приберуть із списку претендентів через війну в Україні.

Раніше на USIonline.com

Дизайн павільйонів для Odesa Expo 2030 створила студія Захі Хадід: як вони виглядатимуть (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.