Ексочільника Одеської області заочно арештували «фото»

Ексочільника Одеської області заочно арештували

Колишнього міністра охорони здоров'я та голову Одеської ОДА Максима Степанова суд заочно відправив під варту.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

13 вересня 2023 року за клопотанням детективів НАБУ слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід директору ДП «Поліграфкомбінат» Максиму Степанову.

Він підозрюється у привласненні та легалізації півмільярда гривень.

Суд погодився з доводами прокурора та обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Після затримання особи та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.

Розслідування встановило, що екс-директор ДП «Поліграфкомбінат» для власного збагачення при закупівлі розхідних матеріалів для виготовлення документів (зокрема паспортів для виїзду за кордон та ін.) використав підконтрольну йому компанію зареєстровану у Республіці Естонія.

Матеріали для українського державного підприємства закуповувались не напряму у виробників, а через цю компанію-прокладку. У такий спосіб ціни завищували у 4-6 разів. Це дозволило зосередити на рахунках естонської компанії суму у розмірі, який еквівалентний сумі близько півмільярда гривень.

Для допомоги у реалізації такої схеми, колишній високопосадовець залучив наближену до себе особу та одного із начальників відділів ДП «Поліграфкомбінат».

В Естонській Республіці українцю сприяли двоє громадян цієї країни, які забезпечували управління компанією-прокладкою в протиправних інтересах українського державного службовця.

Така схема діяла упродовж 2013-2016 років. Саме тому, вартість продукції ДП «Поліграфкомбінат» була штучно збільшена за рахунок корупційної складової.

Максим Степанов очолював «Поліграфкомбінат «Україна» впродовж 2011–2016 років. З 2017 по 2019 він був головою Одеської ОВА.

Раніше на USIonline.com

Схема на пів мільярда: ексочільника Одеської області підозрюють у корупції (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.